A Windows 7 kétségtelenül minden idők egyik legnépszerűbb és legjobb számítógépes operációs rendszere volt. Ehhez több dolog is hozzájárult, de a Windows XP után ez tűnt a leginkább logikus fejlesztési pontnak a legtöbb felhasználó számára, és a továbbhaladásban az sem segített, hogy a Microsoft következő rendszere, a Windows 8 nem sikerült kiemelkedően jól.
A vállalat idő előtt kezdte el erőltetni az érintéses kijelzőkre fejlesztett csempés felületet, és persze olyan dolgok sem segítettek, mint hogy eltüntették a Windowsban mindig alapnak számító start menüt.
A Windows 10 ugyan számos ponton korrigálta az előd tévedéseit, és főleg ma már (számos frissítés után) egy ténylegesen kiválóan használható rendszer, azonban sokan egyrészt megégették magukat a 8-as verzióval, másrészt pedig sokan úgy vélik, hogy ameddig működik valami, addig minek váltani.
Pedig most már nagyon időszerű lenne, ugyanis a Microsoft már több mint egy éve jelentette be, hogy végleg megszűnik a Windows 7 támogatása.
Persze, nagyon sok esetben a váltás nem olyan egyszerű: a vállalati szférában, egészségügyben, közigazgatásban nem olyan magától értetődő egy új rendszer feltelepítése, mint otthoni körülmények között, így a Microsoft adott egy kis kibúvót: egy külön összeg befizetése után még három évig megkaphatja a Windows 7 a legfontosabb biztonsági frissítéseket.
A Windows 7 a Windows XP-hez hasonlóan lassan szorul vissza
Fotó: PEXELS
Ez azonban a hétköznapi felhasználókra nem vonatkozik, és idén január 14-től kezdve már biztonsági frissítésekben sem részesülnek, így a Windows 7-et futtató számítógépek kiemelkedően veszélyessé válnak a különböző támadások és vírusok ellen, így például gyaníthatóan számos zsarolóvírusos esetről fogunk majd hallani a következő hónapokban.
Azért a helyzet, ha lassan is, de mindenképp javul. Míg 2019 végén a PC-k körülbelül 75%-a futtatott Windows 10-et, és 19%-uk még Windows 7-en volt, addig 2020 végére az újabb operációs rendszer részesedése 88%-ra nőtt, a régebbié pedig csökkent 8,5%-ra. A Windows 8 még mindig tartja magát körülbelül 3% környékén, míg a Windows XP szerencsére mostanra már annyira kikopott, hogy szinte meg sem jelenik a mérésekben.
Ezeket az adatokat erősíti meg a világ legnagyobb játékosplatformja, a Steam által végzett mérés is.
Ez megmutatja, hogy a felhasználók 89%-a már Windows 10-et használ. Persze, a játékosok esetében különösen fontos a Windows 10 használata, hiszen számos új cím már csak ezt támogatja, és a legújabb szoftverek és meghajtók is erre készülnek. Pusztán teljesítmény szempontjából tehát egy modern gépen a Windows 10 már mindenképpen a legjobb döntés.
A teljes cikket ITT olvashatja tovább.
Hibákat okoz a legelterjedtebb operációs rendszer új frissítése
Kék Halálokról és tönkretett fájlrendszerekről érkeznek panaszok – origo.hu.
A Microsoft még novemberben közölte, hogy az ünnepek miatt különös óvatossággal fog eljárni a Windows 10 operációs rendszer decemberi összegző frissítéseivel, a gondok esélyének minimalizálása érdekében a biztonsági javításokon túl csak különösen fontos bugokat kíván megoldani velük.
A jelek szerint a múlt hét kedden kiadott frissítések ennek ellenére gondokat okoznak egyes felhasználóknál. A panaszok többsége Kék Halál képernyőkről szól, például a Corsair Utility Engine segédprogram meghajtószoftvere már a PC elindításakor összeomlaszthatja a Windowst.
Korábbi cikkünket ITT olvashatja tovább.