Az AnTuTu legutóbbi toplistája a novemberi hónapra vonatkozik, és a legerősebb androidos mobilokat sorakoztatja fel. Túl sok eltérés nincs októberhez képest, nagyjából ugyanazok a készülékek vannak rajta a listán.
A szintetikus mérések királya még mindig a Kirin 9000-es chipet használó Huawei Mate 40 Pro+ és Mate 40 Pro. Feltehetően ezeket csak a Snapdragon 888-as készülékek tudják majd háttérbe szorítani, valamikor jövőre.
A kép illusztráció
Fotó: Pexels
Harmadik a Xiaomi Mi 10 Ultra, ez és a Vivo soron következő modelljei Európában nem érhetőek el. Az ASUS ROG Phone 3 már csak a kilencedik helyre fért fel.
A középkategóriás készülékek toplistája sem sokat változott, itt az élen a Redmi 10X 5G áll, a Pro változata csak a harmadik. Ezt a mezőnyt a MediaTek Dimensity 820, a Huawei Kirin 985 és a Qualcomm Snapdragon 765G lapkákra építő készülékek uralják.
A teljes cikket ITT érhetik el.
Háromfelé hajtható telefonon dolgozik a népszerű mobilgyártó
Ugyan az első összecsukható termékük, a Galaxy Fold első nekifutásra még hagyott maga után némi kívánnivalót (habár természetesen értékelni lehetett az újítás szándékát), addig a Galaxy Z Flip és az újabb hajtható Fold modellek már rendkívül szerethető koncepcióval jelentek meg.
Hogy végül a hajtógatható készülékek jelentik-e majd az okostelefonok jövőjét, vagy megmaradnak szimpla érdekességnek, az nyilvánvalóan kiderül a következő években, de az biztos, hogy a Samsung egyáltalán nem szeretné feladni ezt a kategóriát, és további lehetőségeken gondolkodik.
Ráadásul ezúttal nem rajongók által megálmodott szerkezetekről, internetes fantáziálásokról van szó, ugyanis a lentebb látható rajzok a gyártó hivatalos, kijelzőkkel foglalkozó részlegének oldalán jelentek meg. Sajnos részleteket nem osztottak meg a tervekkel kapcsolatban, de az egyértelműen látszik, hogy milyen irányvonal mentén gondolkozik a vállalat, és ebből lehet is következtetni arra, hogy mi a szándék.
A három részbe hajtható telefon esetében például könnyen beláthatóak az előnyök. A kétrészre hajtható Galaxy Fold esetében ugyebár az történt, hogy szétnyitva kaptunk egy elég nagy kijelzőt, ami már-már a tabletek szintjét súrolta, míg becsukva egy harmadik, külső képernyőre kellett hagyatkoznunk (ami jóval kisebb és gyengébb volt, mint az egységbe összeálló belső kettő).
A képen látható koncepció esetében viszont az a helyzet, hogy valójában egyetlen nagy kijelzőt kapunk, amit két töréspont mentén lehet meghajlítani, így a Galaxy Fold alapkoncepciót tulajdonképpen tetőszelegesen alakíthatjuk ki. Valójában a felhasználó dönthet úgy, hogy teljesen kihajtva egyben használja a kijelzőt, vagy összecsukva egy sima okostelefon méretének megfelelő képernyőt hajtogat ki a telefonból. A rajzot látva tulajdonképpen az sem kizárt, hogy összecsukva a telefon eleje és hátulja is kijelző legyen.
Ez persze egy rendkívül komplikált konstrukció, és nagyon fontos a zsanérok kialakítása, de ha valakinek, akkor a Samsungnak ezen a téren már biztosan jó sok tapasztalata van.