Akinek volt már valaha migrénes rohama, tudja, milyen fájdalmas lehet egy ilyen időszak. Nem csak magáról a fejfájásról van szó. A migrénes rohamot kísérheti hányinger, hányás, szédülés, étvágytalanság és teljes fizikai legyengülés. Lehet küzdeni ellene erős fájdalomcsillapító gyógyszerekkel, de érdemes lenne kipróbálni néhány természetes praktikát is, nem csak a tünetek kezelésére, de megelőzésére is – írja a Diéta és Fitnesz.
AKUPUNKTÚRA
Az akupunktúra évezredes keleti gyógymód, amelyet számos betegség kezelésére alkalmaznak. Egyebek között a migrénes fejfájás megelőzésére is alkalmazzák, hiszen az apró tűk segítenek abban, hogy az energia újra szabadon, akadály nélkül áramolhasson a testben, megakadályozva ezzel a migrén kialakulását. Érdemes akkor belevágni, amikor éppen nincsenek tünetek, így a kezelés hatására a rohamok elkerülhetők lehetnek.
ZÖLD TEA
A zöld tea nem csak természetes antioxidáns és immunerősítő, de jól alkalmazható a fejfájás enyhítésére is. A zöld teában található koffein ugyanis tágítja az agyi ereket, javítja a vérkeringést, így csökkenti a már kialakult fejfájás tüneteit, erősségét is. Ízesítheti citrommal vagy mentával, de kerülje a cukrot, mert az csökkenti a tea pozitív tulajdonságainak hatásfokát.
Tipp: Migrén esetén készítsünk hideg-meleg vizes lábfürdőt. Először a meleg, majd a hideg vízbe áztassuk a lábunkat, és ezt ismételgessük. A hideg-meleg váltakozása szintén tágítja az ereket, nem csak az agyban, de az egész testben, így enyhítheti a fájdalmakat.
MAGNÉZIUM
Tény, hogy a magnéziumhiányban szenvedők gyakrabban küszködnek migrénes fejfájással, mint azok, akiknek rendben van a magnéziumszintjük. A rendszeres és elegendő magnéziumbevitel segít csökkenteni a migrénes rohamok jelentkezését, hiszen stabilizálja a sejtmembránokat, nyugtatja az idegrendszert, oldja az idegek és az izmok feszültségét. Szedhet naponta magnéziumos étrend-kiegészítőt, de érdemes sötétzöld zöldségeket, dió- és magféleségeket fogyasztani, hogy természetes úton is hozzájussunk ehhez a létfontosságú ásványi anyaghoz.
A migrénes roham szinte állandó velejárója az időjárási frontoknak az arra érzékenyeknél
Fotó: pexels
BARNA RIZS
Bármilyen hihetetlen, a barna rizs csökkenti a fejfájást. A barna rizs a legjobb vértisztító és salaktalanító hatású élelmiszer. Azáltal, hogy megtisztítja a vért, a májat a káros méreganyagoktól, valamint letisztítja a bélfalakat, rengeteg méregtől szabadítja meg a szervezetet. Méghozzá olyan méreganyagoktól, amelyek rendszeres migrénes rohamokat idézhetnek elő. Érdemes hetente többször barna rizst fogyasztani, de jó praktika az is, ha hetente egyszer rizsnapot tartunk a szervezet teljes tisztaságáért.
Q10
Azt már régóta tudjuk, hogy a Q10 enzimnek fontos szerepe van az energiatermelésben, zsírégetésben, bőrfeszesítésben, de most azt is fel kell ismernünk, hogy még a migrénes fejfájás is megelőzhető rendszeres szedésével. Akinek a szervezetében a koenzimtartalom a megfelelő szinten van, annál akár 30 százalékkal is csökkenhet a migrénes fejfájás kialakulásának az esélye. Sőt a koenzim még a rohamok hosszát is képes megrövidíteni.
A teljes cikk ITT olvasható el.