Az elmúlt néhány hétben a külföldi részvényekben a napi átlagos forgalom 40 millió forint volt, s ez „egyértelműen jelzi, hogy a befektetők érdeklődést mutatnak az új termékek iránt” – olvasható a közleményben, amelyben a BÉT hangsúlyozza, hogy a BÉTa piac a BÉT „meghatározó újítása”. A közlemény ismerteti, hogy 2011. április 29-én a BÉT közgyűlése 2015-ig szóló stratégiát fogadott el. A korábbi tájékoztatás szerint a stratégia alapja a tőzsdeszövetségen belül a közös kereskedési platformra átállás. A stratégiai célok között a kibocsátói kör szélesítése, a tagság bővítése, a hatékony információértékesítés és a belföldi befektetői bázis erősítése szerepel.
A BÉT közleménye emlékeztet arra, hogy 2011 júliusában lépett hatályba az a törvény, amely lehetővé teszi szabályozott ingatlanbefektetési társaságok alakítását kötelező tőzsdei bevezetéssel. Változás a szabályozás alapján az is, hogy 2012. január elsejétől a tartós befektetési számlán már nemcsak forintban, hanem külföldi devizában denominált befektetések is elhelyezhetők, így egyebek között a BÉT-en forgó certifikátok és külföldi devizában denominált részvények is.
A BÉT az elmúlt évben is sokat tett a magánbefektetői réteg, a pénzügyi oktatás és a vállalati kultúra erősítéséért – emeli ki a közlemény. Tavaly országszerte csaknem 50 ingyenes oktatást tartottak többek között egyetemisták és középiskolások részére. Tavaly már másodszor rendezte meg a BÉT azt a programsorozatot is, amelynek során a korai fázisban lévő vállalkozások (start-up) mutathatták be üzleti stratégiájukat, és kereshettek magánbefektetőket, illetve kockázati tőketársaságokat tőkebevonás céljából.

Orbán Viktor: Zelenszkij ukránbarát kormányt akar Magyarországon