„Félő, hogy a bankok olyan kockázatokat vállalnak, amilyeneket nem szeretnénk látni (...), már most jeleznünk kell a piacoknak: egyáltalán nem magától értetődő, hogy minden úgy megy tovább, mint az utóbbi hónapokban” – mondta Nagel a Spiegel online-nak adott nyilatkozatában.
Az EKB decemberben és februárban összesen több mint 1000 milliárd eurót helyezett ki a pénzintézeteknek a bankközi piac likviditásának biztosítása érdekében szokatlanul hosszú, hároméves lejáratra és 1 százalékos kamatra. „A pénz nagy része még a jegybankoknál parkol mindössze 0,25 százalékos kamatra, ezért ez hosszabb távon igen rossz üzlet” – mondta Nagel. Ez növeli annak a veszélyét, hogy a bankok kockázatos ügyletekbe mennek bele, ezért a Bundesbanknak figyelemmel kell követnie, hogy mi történik a pénzzel – tette hozzá.
Nagel hangsúlyozta, hogy a bankoknak hamarosan elég erősnek kell lenniük, hogy saját magukat finanszírozzák, és idejekorán világosan jelezni kell számukra, hogy nem rendezkedhetnek be tartósan a pénzkínálat bőségére. Saját bevallása szerint Nagel elvesztette hitét a pénzpiacok hatékonyságában. „Belénk vésődött az az elmélet, hogy minden befektető mindig racionálisan dönt. Ma már tudjuk, hogy ez az egész nem stimmel” – mondta.

Legfőbb Ügyészség: Magyar Péternek hiányosak a jogi ismeretei, ez így nem fog menni