A közlemény szerint a bíróság határozatában elutasította a svájci cégnek az ügylet jóváhagyására irányuló indítványát. „Ezzel formálisan is megdőlt a céget eladó Góczi István korábbi ügyvezető állítása, hogy a moszkvai döntés megváltoztathatja a magyar bíróságok eddigi véleményét” – fogalmaznak.
A Kúria ez év februárjában erősítette meg a fővárosi bíróságok két fokon hozott döntését, miszerint Góczi Istvánnak nem volt megfelelő falhatalmazása a ciprusi Mabofi Holdings tulajdonát képező Emfesz eladására.
Különösnek nevezik, hogy éppen most, amikor végleg elhárult minden akadály a Mabofi törvényes tulajdonosi jogainak helyreállítása előtt, a bíróság elrendelte az Emfesz még tavaly augusztusban indítványozott felszámolását. „Annál is inkább, mert a felszámolást maga Góczi István tette lehetővé azzal, hogy megfelelő időzítéssel most fogadta el a hitelező követeléseit” – áll a közleményben.
Az Emfesz-kálvária kis híján három évig tartott. Ez idő alatt az egykor prosperáló, több mint egymilliárd dollár forgalmú és 6 milliárd forint adózott nyereséggel rendelkező, a magyar gázpiac negyedét ellátó céget egy üres, engedélyektől megfosztott romhalmazzá tették. Eltüntették a társaság minden vagyonát, beleértve az egydolláros eladás pillanatában a bankszámláin lévő 150 millió dollárt – áll a közleményben.
A Mabofi reméli, hogy a magyar hatóságok kiderítik az ügy mögötti összes szálat és megtesznek mindent, hogy a bűncselekmény szereplői ne ússzák meg a jogos felelősségre vonást – fogalmaznak.
Góczi István azután, hogy a bíróság elrendelte az Emfesz felszámolását, csütörtökön délelőtt még a számára pozitív moszkvai döntésben bízott, és azt mondta: az Emfesz „továbbra is az életéért küzd”. Beszámolt arról is, a napokban kapták kézhez azt a végzést, amely szerint a Fővárosi Törvényszék felfüggesztette a Kúria által korábban jóváhagyott, az Emfesz eladását jogtalannak nyilvánító bírósági határozat végrehajtását. Az ellen ugyanis az Emfesz panaszt nyújtott be az Alkotmánybírósághoz, amelyet a törvényszék megalapozottnak tartott.