Tévúton járt az EU? + Videó

Paul Krugman Nobel-díjas közgazdász szerint az Európai Unió eddig elhibázott módszerrel kezelte a válságot.

WA
2012. 03. 20. 10:26
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szakember szerint Spanyolország adóssága bebizonyította, hogy a megszorítások nem vezetnek eredményre. Krugman úgy véli, ha egy állam megszorításokat hajt végre, az egészen biztos, hogy munkahelyek megszűnésével jár, vagyis kevesebb lesz a bevétele és visszaesik a GDP. A közgazdász szerint az Európai Unió rájött erre, ezért engedte meg Spanyolországnak, hogy magasabb legyen az államháztartási hiánya a tervezettnél.

Kettős mérce?

Csaknem egy százalékponttal magasabb államháztartási hiányt engedélyeznek az euróövezet pénzügyminiszterei (Eurócsoport) Spanyolországnak a korábban tervezettnél. Mindeközben az Európai Unió pénzügyminiszterei példát statuálnak Magyarországgal azzal, hogy megszavazták a kohéziós támogatásaink részleges felfüggesztését.

Giró-Szász András kormányszóvivő egyébként az MNO-nak úgy értékelte a döntést, hogy csupán technikai kérdés a kért kiigazítások megtétele; és júniusra teljesíthetőek a szükséges változtatások.

Külföldiek fölözik le

A Magyar Nemzet egyébként megtudta, főként külföldi cégek profitálnak a közép-európai uniós országok kohéziós támogatásaiból. „Nincsenek statisztikák arról, hogy milyen nemzetiségű cégek használják fel a támogatásokat, azonban sok mindent elárul, hogy becslések szerint Franciaországban 90 százalékban hazai cégek nyernek a közbeszerzéseken, miközben Magyarországon csupán felerészben igaz ez” – mondta el a lapnak Lóránt Károly közgazdász. Bővebben >>>

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.