Csalódtak a befektetők

Az amerikai Federal Reserve kész további gazdaságösztönző lépéseket tenni, ha szaporodnának a pénzügyi problémák – fejtette ki a szervezet elnöke.

PR
2012. 06. 07. 19:22
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ezt a befektetők csalódással vették tudomásul, a vezető amerikai tőzsdemutatók vissza is vettek korábbi növekményükből: a DJIA–30 index növekménye 0,67 százalék volt, nyitáskor még 0,97 százalékkal nőtt. Az S&P–500 index 0,46 százalékos emelkedésben volt, a napot 1,14 százalék plusszal kezdte. A NASDAQ Composite 0,31 százalék nyereséget mutatott, nyitáskor 0,94 százalék volt a növekménye.

Bernanke beszédében ismét felhívta a figyelmet arra, hogy az európai adósságválság jelentős kockázat az Egyesült Államok gazdaságára és pénzügyi rendszerére nézve. A Fed-elnök mégsem ütött meg drámai hangot, inkább bizakodóan beszélt: az Európában tapasztalható nehézségek ellenére egészen jól alakul az amerikai termékek európai exportja.

Angela Merkel csütörtökön kijelentette: költségvetési és politikai uniót kell létrehozni Európában, és ennek során a kétsebességes integráció elvét kell követni.

A valutauniók „könyörtelen logikája” azt diktálja, hogy az euróövezetnek bankunióra és szorosabb költségvetési integrációra van szüksége – mondta a BBC rádiónak a brit pénzügyminiszter, aki szerint a spanyol bankrendszer problémáit azonnal meg kell oldani.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.