Nagy-Britanniában csütörtökön jelentették be, hogy a kormány és a Bank of England – a brit jegybank – hosszú távú, kedvezményes kamatú bankfinanszírozási programot dolgoz ki annak fejében, hogy a programban részes kereskedelmi bankok növelik a reálgazdaság hitelellátását (Bővebben>>>).
A brit terveket bírálatok érték az eurózóna részéről, mondván, hogy a szigetország – az eurózónán kívüli legnagyobb uniós gazdaság – a „pálya széléről oktat”, és ez csak ront a helyzeten. Nagy-Britannia viszont a 17 országot tömörítő euróövezet bank- és adósságválságát okolja az újabb – a négy év alatt immár a második – recesszió miatt, amely a brit gazdaságot sújtja.
„Világos, hogy az eurózóna nem volt képes megoldani a gondjait, és ez csak rosszabb lesz” – mondta Osborne a CBS News-nak adott interjújában.
„Görögországban küszöbön állnak a választások, gondok vannak a kötvényekkel, a spanyol kormánynak nyújtandó hitelezés költségeivel. Sajnos nem hiszem, hogy gyors megoldás születik a problémára, amely egész nyáron elkísér minket” – fogalmazott.
Osborne ismételten elmondta: hatalmas kockázatot jelentene, ha az euró szabályozhatatlan körülmények közepette összeomlana. „A legrosszabb az lenne a világnak, ha Görögország úgy távozna (az euróövezetből), hogy nincs terv a »fertőzés« kezelésére – jelentette ki az amerikai tévécsatornának.
A brit pénzügyminiszter csütörtökön Londonban úgy fogalmazott, hogy a válság sikeres leküzdéséhez szükség lenne az euróövezeten belüli bankunióra, amely határokon átnyúló közös pénzügyi felügyeleti rendszer kiépítését jelentené.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról