A 2000. évi, rekordvízállást hozó árvíz utáni rekonstrukciós munkák során a Szolnok belterületét is magába foglaló töltésszakasz több helyszínen az előírásoknak megfelelően kiépült. A 2006-os, illetve a 2010-es árvizek azonban a még szükséges árvízvédelmi fejlesztések elodázhatatlanságát sürgették, amelyek a következő két évben valósulnak meg a térségben – tette hozzá az elöljáró.
Lovas Attila, a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság vezetője elmondta: a tervezés során figyelembe vették, hogy az ezredforduló óta levonult árhullámok tetőzési szintje emelkedett, és egyre tartósabbakká is váltak, így a földtöltések állékonysága tovább romlott. Az átszivárgó vizek eláztatták a töltést, rövid időn belül megjelentek az árvizet kísérő jelenségek, a csurgások, szivárgások és a fakadóvizek, amelyek ellen belterületen kellett védekezni.
Hasznos és esztétikus
A fejlesztés egy részét Szolnokon a Tisza-parti sétányon a vízi rendőrség és a Tisza-híd, valamint a Tisza-híd és a Zagyva-híd közötti szakaszon végzik majd el, a tervezett műszaki megoldások illeszkednek az évek óta tartó belterületi árvízvédelmi rekonstrukciók műszaki-esztétikai rendszerébe. A tervek szerint a sétányt kiszélesítik, növelve ezzel a kerékpározásra alkalmas területet, a sétány mentén pedig két helyen nagylépcsős vasbeton rézsűburkolatot alakítanak ki. A projekt műszaki megoldása lehetőséget biztosít egy oktatási célú pavilon létesítésére, ez a későbbiekben Szolnok önkormányzatának beruházásában épülhet meg.
A belvárosi szakaszok kiépítésén túl az iparterületi árvízvédelmi fővédvonal előírás szerinti kiépítése is szerepel, amely a jelenlegi földművek megerősítését, illetve új nyomvonalra áthelyezését célozza meg.
Hihetetlen érzelmeket szabadít fel a Videoton és a Honvéd NB II-es meccse
