Megállapították: túl magas vízdíjat fizettettek

A német szövetségi versenyhivatal arra kötelezte a berlini vízműveket, hogy csökkentse a vízszolgáltatás díjait.

BL
2012. 06. 05. 16:06
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A hivatal keddi közlése szerint a vállalat – amelyben a Magyarországon is érdekelt RWE energetikai csoportnak mintegy 25 százalékos részesedése van – erőfölényével visszaélve túlságosan magas vízdíjat kért. A hatóság döntése szerint a berlini vízműveknek az idén 18 százalékkal, 2013-2015 között pedig évente 17 százalékkal kell csökkentenie a vízdíjakat 2011-hez képest. A versenyhivatal egyelőre nyitva hagyta azt a kérdést, hogy a 2009-2011 közötti időszakra vonatkozóan díjvisszatérítést is elrendel-e.

A német főváros egyébként szeretné visszavásárolni a vízművekben lévő kisebbségi részesedést az RWE–Veolia párostól: a két vállalatnak egyenként 24,95 százalékos részvénycsomagja van, de még nem tudtak megegyezni abban, hogy eladják-e a tulajdonrészt.

Magyarországon is visszavásárolja a főváros az RWE-nek a francia Suez Environnement céggel együtt a Fővárosi Vízművekben meglévő kisebbségi részesedését. Az 1997-ben kötött szindikátusi és menedzsmentszerződés megszüntetéséről szóló előzetes megállapodást április 25-én már jóváhagyta a Fővárosi Közgyűlés, a végleges kontraktusról pedig május 30-ai ülésén döntött a testület. Az utolsó papírok aláírására augusztus 8-ig kerül sor. Tarlós István a képviselők döntése után arról beszélt, hogy legalábbis „tűri a vitát” a cég 1997-es privatizációja. A külföldi tulajdonosok egyébként az utóbbi 15 évben 35 milliárdot vittek ki Magyarországról.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.