Százmilliárd eurón múlhat a spanyolok sorsa

A spanyol bankszektor megsegítésére akár százmilliárd eurót is áldozhatnak az euróövezet országai.

WL
2012. 06. 09. 15:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mint európai uniós forrásokra hivatkozó brüsszeli sajtójelentésekből kiderült, a zóna miniszterei elé került elképzelésekben kerek 100 milliárd eurós felső határ szerepel.

Az euróövezeti országok pénzügyminiszterei szombat délután telefonos konferenciát kezdtek a spanyol helyzettel kapcsolatban. Madrid korábban azt jelezte, hogy még nem döntött arról, segítségért folyamodik-e bankjainak feltőkésítése érdekében. A miniszterek az előzetes közlések szerint készek kötelezettséget vállalni arra, hogy támogatják a spanyol erőfeszítéseket.

A Nemzetközi Valutaalap (IMF) friss számításai szerint Spanyolországnak legalább 40 milliárd eurót kell bankjainak feltőkésítésére áldoznia, hogy az ágazat szembe tudjon nézni a nemzetközi gazdasági válság tovagyűrűző kihívásaival. Az euróövezet egyes tagjai azonban nagyobb mértékű mentőcsomagban gondolkodnak, hogy teljesen megnyugtassák a nemzetközi pénzügyi piacokat. Görögország, Írország és Portugália után Spanyolország lenne a 17 országból álló euróövezet negyedik állama, amely nemzetközi segítségre szorul.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.