Ebből finomabb kidolgozású termékek készíthetők, mint a korábbi préseléses eljárással – mondta a társaság ügyvezetője az MTI-nek. Ivanovics Iván tájékoztatása szerint a granulátumból mintegy 30 százalékkal olcsóbban lehet műanyag tárgyakat készíteni, mint az elsődleges műanyagokból, olyan célokra, ahol nem szempont a termék megjelenése. Ilyen például a hipós-, vagy más vegyszeresflakonok, illetve a napkollektorok csövei. A 21 millió forintos beruházáshoz 8,5 millió forintos pályázati támogatást kapott a vállalkozás.
A Mikrolin Kft. eddig nem készített műanyag másodnyersanyagot, évente 2500 tonna műanyaghulladékból őrölés és olvasztás után préseléssel vastag falú tárgyakat állítanak elő. A termékek között található komposztláda, kábelcsatorna, rendezvényeken használható kerítésalj, aknafedő. Az ELMŰ-vel kötött megállapodás keretében például a cégnél keletkezett műanyaghulladékból kábelcsatornákat gyártanak, melyeket újra az ELMŰ használ fel.
A társaság az óceánokon való hulladékhalászat mintájára a Duna egy szakaszának megtisztítására féléves kísérleti projektet indított, melyet a Tatai Környezetvédelmi Kft.-vel, és a Sárvári HUKE csoporttal közösen finanszíroznak. Azt vizsgálják, érdemes-e iparszerűen foglalkozni a folyón való hulladékgyűjtéssel.
A Mikrolin Kft. volt 1965-ben Tatabánya első könnyűipari cége, később Közép-Európa legnagyobb ofszetlemez-gyártójává váltak, ennek a korszaknak a digitális technika megjelenése vetett véget. A társaság jelenleg 19 embert foglalkoztat, a 2011-es éves árbevétele 270 millió forint volt.

Rendkívüli egyeztetést tart a miniszterelnök