A külföldi részvények felé is kacsingatnak a kisbefektetők

A magyar kisbefektetők zöme elsősorban a hazai piac iránt érdeklődik, ugyanakkor minden második online tőzsdéző befektetne külföldi részvényekbe is.

NT
2012. 09. 03. 11:44
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A megkérdezettek ma már jóval kevésbé érdeklődnek az online devizakereskedés iránt, mint két évvel ezelőtt, és a felmérésből az is kiderül, oktatásra és elemzői támogatásra van szükségük ahhoz, hogy a lakossági befektetők biztonságban érezhessék magukat a nemzetközi tőzsdéken – ismertette az ügyfelei körében végzett felmérés eredményeit a brókerház hétfőn.

A külföldi részvények iránti érdeklődést a KBC szerint az magyarázza, hogy bár a külföldi tőzsdéken is csökken a forgalom szezonális és ciklikus okok miatt, ezeknek a piacoknak a forgalma még mindig összehasonlíthatatlanul más nagyságrendet jelent a Budapesti Értéktőzsdéhez (BÉT) képest. Amíg a BÉT napi forgalma 3-8 milliárd forint között ingadozik jelenleg, addig csupán egyetlen cég, a Gazprom Londonban forgó papírjaival 80 milliárd forinttal egyenértékű forgalmat bonyolítanak le egyetlen nap alatt.

A devizapiaccal szemben tartózkodóbb magatartást az magyarázhatja, hogy ezen a piacon a hektikus és sokkal kevésbé kiszámítható mozgások, illetve a túlzó tőkeáttétel miatt nagyon sok kisbefektető villámgyorsan elveszíti az összes befektetésre szánt tőkéjét. Mindemellett ez a piac túlzottan telítetté vált, szinte mindennap alakul egy-egy korábban sohasem hallott cég, amely újonnan kezd forex szolgáltatásba – fejti ki a KBC Equitas közleményében Takács Szabolcs üzletfejlesztési igazgató.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.