Erről az államtitkár sajtófőnöke, Varga Éva tájékoztatta pénteken az MTI-t, közölve: a vállalatok amerikai képviselői a megbeszéléseken jelezték Szijjártó Péternek, hogy ha bővítési döntéseket hoznak, akkor „Magyarország ott lesz a listájuk élén”.
A vállalatvezetők pozitívan értékelték a kiszámítható és stabil magyarországi befektetői környezetet, valamint a magyar emberek szorgalmát és szakértelmét, ami mind-mind hozzájárult az ország számára kedvező döntés meghozatalához – olvasható a sajtófőnök tájékoztatásában.
Stratégiai megállapodások a vállalatokkal
Szijjártó Péter csütörtökön a Német–Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara elnökségével és német cégek képviselőivel találkozott. A Magyar Közlöny legfrissebb számában megjelent kormányhatározat szerint stratégiai megállapodást köt a kormány a Magyar Suzuki Zrt.-vel, az Alcoa-Köfém Kft.-vel, a Hankook Tire Magyarország Kft.-vel és a Richter Gedeon Nyrt.-vel. A Magyar Közlöny július 6-ai számában jelent meg, hogy a kormány stratégiai megállapodások megkötéséről döntött a Coca-Cola HBC Magyarország Kft.-vel és a Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.-vel.
Szijjártó havi négy-öt megállapodással számol
Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkár szeptember elején azt mondta, a közeljövőben mintegy negyven megállapodás megkötését tervezi a kormány, havonta négy-öt, legfeljebb hat megállapodást írhatnak alá. Azt szeretnék elérni, hogy ezek az alapvetően külföldi tulajdonú és exportra termelő cégek „még jobban, még biztosabban, még kiszámíthatóbban érezzék itt magukat Magyarországon”, és hogy az itt megtermelt nyereségük minél nagyobb részét újra itt fektessék be – mondta Szijjártó Péter.
Az államtitkár akkor azt is közölte, hogy többek között a Knorr-Bremsével, a ThyssenKruppal, a Bombardier-vel, a Nokia Siemensszel és az Opellel is tárgyalnak ilyen megállapodás megkötéséről.