Takarékbank: zöld jelzés az adásvételnek

Rábólintott a Gazdasági Versenyhivatal arra, hogy a Magyar Fejlesztési Bank megvásárolja a Takarékbank 38,5 százalékos részvénycsomagját – értesült a Magyar Nemzet.

BuL
2012. 10. 20. 3:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Valószínűleg már a jövő hét folyamán bejelenti a Magyar Fejlesztési Bank (MFB), hogy megvásárolja a Takarékbank 38,5 százalékos részvénycsomagját a frankfurti DZ Banktól. A Magyar Nemzet információi szerint a bejelentésnek az elmúlt napokban csak egy akadálya volt, a Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH) kellett rábólintania az adásvételre.

A GVH értesülésünk szerint már meghozta a döntést, amelyet a jövő hét folyamán fognak közzétenni. A lap úgy tudja, a versenyhivatal nem gördített akadályt a fejlesztési bankon keresztül történő állami tulajdonszerzés elé. Korábban a takarékszövetkezetek is jóváhagyták az adásvételt, és a hírek szerint a Takarékbank felügyelőbizottsága is hozzájárult a tulajdonosváltáshoz.

Továbbiak a szombati Magyar Nemzetben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.