Kismértékben csökkentek a globális élelmiszerárak

Árnyalatnyit csökkentek októberben a globális élelmiszerárak, mert kissé olcsóbbá váltak a szemes termények és a növényi olajok - tette közzé elemzésében a FAO.

WL
2012. 11. 08. 16:20
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A szervezet által minden hónapban kiszámított élelmiszerár-index októberben 213 pont volt, 2 ponttal alacsonyabb, mint az előző hónapban. Az indexet egy szemes terményeket, olajos magvakat, tejtermékeket, húsféléket és cukrot tartalmazó élelmiszerkosár árának változása alapján határozzák meg. Októberben a szemes termények és a növényi olajok árának csökkenése bőven ellensúlyozni tudta a cukor és a tejtermékek drágulását, miközben a húsfélék ára gyakorlatilag nem változott.

A szervezet egyszersmind lefelé módosította a globális szemestermény-termelésre vonatkozó előrejelzését: a 2012/13-as idényben várhatóan 2,284 milliárd tonna várható, 2,7 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.