Mindkét projekt támogatása 100 százalékos. A murai árvízvédelem támogatási összege 5 milliárd 341 millió, míg a berhidai kármentesítésé 6 milliárd 462 millió forint.
A Murán egyébként környezetbarát, úszó vízi erőmű készül, a már legyártott berendezés az engedélyekre vár, hogy vízre tudják bocsátani.
Fazekas Sándor vidékfejlesztési miniszter szeptember 2-án Szolnokon, a település belterületét is érintő töltésszakasz rekonstrukciójára hivatott építési projekt nyitórendezvényén azt mondta: olyan világot építünk Szolnokon, ahol az emberek biztonságát, vagyontárgyait, munkahelyeit és a város más fontos értékeit nem fenyegeti többé az árvíz.
A kivitelezői szerződéseket aláírták, a munkaterületet átadták, a kivitelezők tájékoztatása szerint pedig meg is kezdődtek a kis-balatoni vízvédelmi rendszer második ütemének munkálatai – közölték a környezetvédelmi beruházás résztvevői augusztus elején.
Közös tiszai árvízvédelmi programot készít a Tiszántúli Vízügyi Igazgatóság (Tivizig) és az Észak-magyarországi Vízügyi Igazgatóság (Émvizig); a 93 millió forintba kerülő projektet a svájci program 79 millió forinttal támogatja.