Németh Lászlóné szerint ez a 2,2 milliárd forintos beruházás, amelyet 1,1 milliárdos európai uniós támogatással valósítottak meg, visszaigazolása annak, hogy „képesek vagyunk olyan teljesítményre, ami csábító lehet az ide érkező cégeknek”. A fejlesztési miniszter emlékeztetett rá, hogy a kormány 2010-ben egyértelművé tette: a munkahelyteremtést, a munkaalapú társadalom létrehozását, a munka becsületének helyreállítását tekinti kiemelt feladatának.
Ehhez szükség van olyan külföldi befektetőkre, amelyek hosszú távon itt akarnak működni – tette hozzá Németh Lászlóné, kiemelve, hogy e kormányzati törekvések hátterét biztosítja a debreceni Xanga cégcsoport is, amikor a külföldi partnerek igényéhez alakított, kulcsrakész csarnokokat épít a befektetőknek. A nemzeti fejlesztési miniszter – aki a csarnokavató előtt megtekintette a debreceni repülőtéri fejlesztéseket – jelezte: a repülőteret is üzemeltető Xanga cégcsoport az idén és jövőre összesen 5 milliárd forint értékű beruházást hajt végre a repülőtéren, amihez közel 2 milliárd forint támogatást nyertek el az Új Széchenyi Terv pályázatain.
Kósa Lajos, Debrecen fideszes polgármestere az ország egyik legjobban fejlődő ipari parkjának nevezte a debreceni regionális és innovációs parkot. A városvezető eredményesnek nevezete azt a másfél évtizedes helyi gazdaságpolitikai törekvést, aminek eredményeként mára meghonosodott Debrecenben a magas hozzáadott értéket képviselő ipari és szolgáltatási tevékenység. A Debrecenbe érkező befektetők visszaigazolják a városnak a szakképzésben megnyilvánuló aktivitását, vagyis azt a törekvést, hogy megfelelően, ha kell, speciálisan képzett munkaerővel lássák el a vállalkozásokat – tette hozzá Kósa.
Az új csarnokot – amelynek máris folyik a bővítése – a svéd Assa Abloy 100 százalékos tulajdonában lévő, garázskapu-alkatrészeket gyártó holland FlexiForce bérli a Xanga cégcsoporttól, és a jövő évtől 250 új munkahelyet teremt Debrecenben – mondta el az MTI érdeklődésére Herdon István, a Xanga vezérigazgatója.