Orbán: Aki mer, az nyer

A miniszterelnök a Huawei logisztikai központjának avatóünnepségén kijelentette: nemcsak nyugati, hanem keleti szelek is fújnak.

2013. 12. 03. 10:37
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

„Megértettük: mindenki csak annyit nyerhet, amennyit mer, és aki nem mer, az veszít. Ma már nem hallgatunk azokra, akik azt mondták, ne vágjuk túl nagy fába a fejszénket” – fogalmazott a kormányfő.

Már más szelek fújnak Magyarországon és a hazai gazdaságpolitikában, nemcsak nyugati, hanem keleti szelek is – hívta fel a figyelmet Orbán. Hangsúlyozta: nagy országokkal működünk együtt, majd emlékeztetett a Budapest–Belgrád vasútvonalról szóló múlt heti egyezségre és a kínai és magyar jegybank közti megállapodásra.

A miniszterelnök megemlítette: 2012 májusában írták alá azt az egyezményt, amelynek értelmében létrejött ez a 30 ezer négyzetméteres biatorbágyi logisztikai központ. Hangsúlyozta, hogy a diplomáciai erőfeszítések mellett nem feledkezhetünk meg arról sem, hogy ez elsősorban azoknak a magyar emberek munkájáról szól, akik meggyőzték a teljesítményükkel a befektetőket. Orbán úgy látja, hogy a logisztikai központ létrejötte jelzi, a Huawei elkötelezett Magyarországgal szemben. Hozzátette, a cég jelezte: 2015-re duplájára, azaz 3000 főre emeli a foglalkoztatottak számát.

A kormányfő emlékeztetett arra is, hogy a Huaweinél a kutatás-fejlesztés prioritást élvez, 70 ezer alkalmazottjuk tevékenykedik a szegmensben. „Mi is szeretnénk, ha a következő innovációs központnak Magyarország adhatna otthont. Biztos vagyok benne, Puskás Tivadar hazájában lesz megfelelő háttér, amely ezt segíti.” Hozzátette, hogy a cég 75 magyar fiatal tanulását támogatja ösztöndíjprogramjával. Orbán azzal folytatta: „Ma már kellő szerénységgel elmondhatjuk, hogy aki ide ruház be, az biztos alapra épít.”

A magyar külgazdaság egyik új irányát képviseli a keleti nyitás politikája – emlékeztetett a miniszterelnök. Ma az összes magyar kivitel 11 százaléka megy nem európai országokba, ezt az arányt 2018-ra 33 százalékra kell növelni.

Orbán Viktor úgy fogalmazott: a válság leleplezte, hogy munka és termelés nélkül csak gazdasági kártyavárak épülhetnek, ezért lépett Magyarország az újraiparosítás útjára. Kína a szemünk láttára valósított meg egy gazdasági csodát, s a kormányfő szerint ez példaértékű minden olyan országnak, amely saját kezébe akarja venni sorsát a válság után.

A miniszterelnök hangsúlyozta, ma csak az nem üzletel Kínával, aki szándékosan becsukja a szemét. Orbán úgy véli, csak az válhat sikeressé, aki nyitott Kína irányába is. „Magyarország mert nyitni az iparosítás és kelet felé, a kínai befektetők pedig mertek befektetni hazánkban, azt remélem, így mind ketten nyerünk” – zárta szavait a kormányfő.

A Huawei Technologies Hungary szeptember elején jelentette be, hogy közel 30 ezer négyzetméteres, havonta háromezer kamiont indító logisztikai központot létesít a Biatorbágyon. A bejelentés szerint a társaság több összeszerelő és logisztikai üzemet, csarnokot magában foglaló magyarországi európai ellátóközpontjának teljes szállítási és raktározási tevékenysége Biatorbágyra kerül át.

A kínai távközlési cég ekkor jelentette be azt is, hogy termelését is növeli Magyarországon, és az eddigi, jórészt vezeték nélküli távközlési hálózatokhoz szükséges berendezéseken kívül megindul hazánkban 2015-ig szinte valamennyi, a Huawei portfóliójában szereplő – vezetékes, mobil, optikai, adatforgalmi és egyéb más – távközlési berendezés összeszerelése. A termelésbővítés keretében a Huawei által közvetlenül és közvetve Magyarországon foglalkoztatottak száma a tervek szerint az eddigi másfél ezer duplájára fog emelkedni.

Nem a Huawei az egyetlen kínai telekommunikációs mamut, mely hazánkban képzeli el a jövőt: a ZTE telekommunikációs cég mobilkészülék-javító európai szervizközpontot telepít hazánkba.

A Huawei Technologies Co. kínai multinacionális mobil és egyéb távközlési hálózati berendezéseket gyártó vállalat a világ 150 országában 150 ezer embert foglalkoztat. Ügyfelei között van a világ 50 vezető távközlési szolgáltatójából 45, így termékeivel és berendezéseivel a világ lakosságának egyharmadát szolgálja ki közvetlenül vagy közvetve.

 

A Huawei Technologies Hungary 2005 óta működteti Magyarországon európai ellátó központját, amely a budapesti központ irányítása alatt a pécsi és komáromi összeszerelő üzemet és a biatorbágyi logisztikai központot foglalja magában.

 

A magyar kormány és a vállalat áprilisban írt alá stratégiai megállapodást.

 

A cégóriásról szeptemberben szellőztették meg, hogy szolgáltatási szektorát kívánja növelni Európában, mely 5500 munkahely létrejöttét jelenti.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.