Az újság értesülései szerint az európai központjául Magyarországot választó, a világ második legnagyobb telekomfelszerelés-gyártójaként számon tartott vállalat Európában mintegy 7500 főt foglalkoztat. A magyar kormány és a kínai cég Pekingben áprilisban írt alá stratégiai megállapodást.
A Huawei az európai telekommunikációs cégekkel kívánja szélesíteni kapcsolatát, emellett vállalati ügyfeleknek nyújtana információtechnológiai megoldásokat – mondta a lapnak Patrick Chang, a cég marketingosztályának igazgatója. Azt is megemlítette: az európai terjeszkedés eltér majd a korábbi amerikai próbálkozásoktól, ott ugyanis „alaptalan okok miatt” komoly nehézségekkel találták szembe magukat. Az igazgató ezzel az amerikai képviselőház titkosszolgálati állandó bizottságának tavaly októberi döntésére utalt, amely a vállalatot – a szintén kínai ZTE céggel együtt – 11 havi vizsgálódást követően nemzetbiztonságilag kockázatosnak nyilvánította. Az állításokat mindkét vállalat tagadta, s az ellenük felhozott bizonyítékok hiányát kifogásolta.
A tavalyi évet a vállalat európai részlege 4,17 milliárd dolláros forgalommal zárta, a terjeszkedés nyújtotta új lehetőségek a becslések szerint három-öt éven belül további egymilliárd dolláros forgalmat hoznak majd. A Huawei nettó profitja tavaly 33 százalékkal nőtt a 2011-es adatokhoz képest, a cég mintegy 15,4 milliárd jüan (554 milliárd forint) nyereségre tett szert, forgalma 8 százalékkal 220,2 milliárd jüanra (7,9 ezer milliárd forint) nőtt. Egy korábbi jelentésében a cég úgy fogalmaz: idén a forgalom 10-12 százalékos bővülésére számítanak.