Júliusban is csúcsra pörgött az export-import

Júliusban a kivitel 8,4 százalékkal, a behozatal 7,9 százalékkal nőtt euróban számolva.

MD
2014. 09. 08. 11:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mind az export, mind az import éves növekedési üteme jelentősen felgyorsult az előző havi 6, illetve 5,2 százalékról, annak ellenére, hogy a tavalyi bázis is emelkedett.

Idén júliusban a kivitel értéke 7,254 milliárd eurót (2244 milliárd forintot), a behozatalé 6,757 milliárd eurót (2090 milliárd forintot) tett ki. A külkereskedelmi mérleg aktívuma az év hetedik hónapjában 498 millió euró (154 milliárd forint) volt. (Összehasonlításként a ez az összeg júniusban 610, májusban 419, áprilisban pedig 629 millió euró volt.)

 

Az egy évvel korábbi árfolyamához képest júliusban a forint az euróval szemben 5, a dollárral szemben 1,5 százalékkal gyengült.

A júliusi kivitel 78, a behozatal 74 százalékát az Európai Unió tagállamaival bonyolította le Magyarország. Az év első hét hónapjában az export 5, az import 4,8 százalékkal nőtt a múlt év azonos időszakához képest, a 3,782 milliárd euró értékű kereskedelmi többlet 253 millió euróval haladta meg az egy évvel korábbit.

Idén január–júliusban a kivitel értéke 49,079 milliárd euró (15 078 milliárd forint), a behozatalé 45,297 milliárd euró (13 913 milliárd forint) volt.

A forint árfolyama a múlt év első hét hónapjával összevetve az euróval szemben 3,9 százalékot gyengült, a dollárhoz képest 0,4 százalékot erősödött.

A 2014. január–július időszaki külkereskedelmi termékforgalmi adatokról október 2-án a Statisztikai tükörben közöl részletes adatokat a KSH.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.