Az államtitkár a szaktárca közleménye szerint a Pesti Barnabás Élelmiszeripari Szakképző Iskolában megrendezett – a kenyér október 16-ai világnapjához kötődő – XIII. Pék Hagyományőrző Versenyen kiemelte: „egészséges egyensúly kell a világdivatok és a hazai értékek színskáláján, amelyben természetesen mindkettőnek helye van”. Arra kérte a diákokat, hogy mentsék meg a jövőnek a magyar édesipar egykor közkedvelt, ízletes, de mára gyakran méltánytalanul elfeledett termékeit. Mind fontosabbá válik az élelmiszerek minősége és származási körülményei, és többet vár el a fogyasztó egy terméktől, mint régen, legyen az kenyér vagy cukrászsütemény.
„A cukrászoknak és a szakácsoknak szerencsére már jobb esélyük van minőségi magyar alapanyagokat beszerezni. Minden lehetséges kormányzati eszközt szeretnénk bevetni a minőségi magyar alapanyagok támogatása érdekében” – hangsúlyozta az államtitkár. A szaktárca terveiről elmondta, hogy a 19 különböző élelmiszer-ipari szakképesítés mellé szeretnék a pék- és a cukrászszakképzés felügyeletét is a tárcához venni.
Simon Attila István szólt a hungarikumok védelmének fontosságáról, és a helyi értéktárak kialakításának folyamatáról is, amelyek együtt sokat jelenthetnek a nemzeti értékek – közöttük a magyar gasztronómia – erősítése szempontjából.