A növényi termékek ára 13,7 százalékkal visszaesett, míg az élő állatok és állati termékeké 0,4 százalékkal emelkedett. Január–augusztusban a gabonafélék ára 14,2, az ipari növényeké 17,5, a burgonyáé 13,3 százalékkal csökkent. A zöldségfélék ára 3,6 százalékkal mérséklődött, ezen belül a már betakarított csemegekukoricáé és görögdinnyéé mintegy 10 százalékkal csökkent. A paradicsom ára 2 százalékkal nőtt, de az ipari paradicsomot még nem kezdték el értékesíteni – közölte a KSH.
A gyümölcsfélék ára 16 százalékkal maradt el a 2013. január–augusztusitól. Az őszibarack és a sárgabarack ára 9,1, illetve 25 százalékkal nőtt, a meggyé és a málnáé 48, illetve 20 százalékkal csökkent. Az ipari alma és a borszőlő betakarítása már elkezdődött, esetükben 43, illetve 13 százalékkal csökkentek az árak.















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!