Tarolna hazánkban az Opel

A cég több mint 10 ezer autó eladásával számol az idén.

LM
2014. 10. 26. 19:31
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az idén az első kilenc hónapban 7578 új személyautót és kishaszonjárművet adtak el a magyarországi Opel márkakereskedések. A személyautóknál, ahol a márka a jelenlegi 13,59 százalékkal piacvezető, 57,6 százalékos volt a növekedés az idén.

Az Opelnél változatlanul nagyobb a magánvevők aránya, mint a magyar piaci átlag, az ügyfelek több mint 30 százaléka magánszemély, miközben a versenytársakat esetenként 75 százaléknál is nagyobb mértékben a flottaértékesítések tartják el.

Várhatóan a magánvevői kör szélesítését fogják támogatni a most érkező új modellek is. Az év utolsó negyedében kezdődik az ötödik generációs Corsa értékesítése, amely az Astra mellett a második legkelendőbb modelljük Magyarországon, a márka eladásainak több mint 25 százaléka Corsa. Ebből a jellemzően magánszemélyek által vásárolt modellből a csúcsévben, 2003-ban Koncz Gábor tájékoztatása szerint még 8800-at adtak el, és éves szinten a következőkben is elérheti az 1500-2000 darabot az eladás. Corsából az elmúlt több mint 30 év alatt 12,4 millió darabot gyártottak.

Az új modellt már a Szentgotthárdon készült motorokkal szerelik. Az új, egyliteres motorok gyártása az idén kezdődött meg a magyarországi gyárban, ahol így már háromféle motorcsalád készül. Magyar gyártású motor kerül az Adam Rocks mini szabadidő-autóba, valamint egy nemrégiben született döntés szerint a Mokkába is.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.