Turbófokozatban a turizmus, és még nincs vége az évnek

Az év első nyolc hónapjában a magyar gazdaság és azon belül a turizmus rendkívül jól teljesít – reagált Bánki Erik a legfrissebb KSH-adatokra, amelyek a magyar turizmust vették górcső alá.

MNO
2014. 10. 08. 10:15
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A képviselő nagyon örvendetesnek nevezte a belföldi piac élénkülését is, amely szerinte azt mutatja, hogy a kormány elmúlt négy évben nyújtott kiemelkedő teljesítménye növelte a belföldi fogyasztást. Úgy tűnik, a magyar családok újra elkezdtek utazni, és költenek a belföldi piacon – állapította meg, hozzátéve: a növekedésben komoly szerepe volt a SZÉP kártyának is, hiszen a pihenőkártyával az első nyolc hónapban 54,8 milliárd forint feltöltés keletkezett, ami 11 százalékkal több, mint egy évvel korábban. Csak nyáron több mint 2 millióan használták a kártyát, s a költések 80 százaléka vidéken történt – mondta a kormánypárti politikus. Szerinte reálisak és megvalósíthatók az általuk kitűzött célok, hogy néhány éven belül a turizmus GDP-arányos része 10 százalék fölé növekedjen, illetve hogy a foglalkoztatásban betöltött szerepe 600 ezerre bővüljön, a 2010-es 360-370 ezres adat másfélszeresére. E téren jó pályán vannak, és év végére Közép-Európa, illetve Európa éltanulói lehetünk a turizmus területén – mutatott rá Bánki Erik.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.