Csökkent a munkanélküliség

A Komárom-Esztergom megyében nyilvántartott álláskeresők száma szeptemberben is csökkent, a gazdaságilag aktív népesség számához viszonyított arányuk 5,6 százalékra süllyedt – közölte a megyei munkaügyi központ igazgatója az MTI-vel.

LR
2014. 11. 07. 16:01
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Hajasné Hertelendi Valéria tájékoztatása szerint az idén az első kilenc hónapban az álláskeresők létszáma 1869-cel csökkent, ennek hatására a megyei munkanélküliségi ráta 1,1 százalékponttal javult. A fő munkaerő-piaci mutatók az egy évvel korábbiakhoz viszonyítva még kedvezőbben alakultak, a nyilvántartottak száma 3685-tel, a mutató pedig 2,3 százalékponttal lett alacsonyabb. Az első őszi hónapban 1731-en váltak nyilvántartott álláskeresővé, 150-nel többen, mint augusztusban.

A belépők számának növekedése nagyobbrészt a pályakezdők beáramlásának felerősödésére vezethető vissza. Arányuk megközelítette az évi maximumot, ami a tanév végéhez kapcsolódott. A júliusban és augusztusban benyújtott állásajánlatok rendkívül magas számához viszonyítva szeptemberben csökkent a bejelentett munkaerő-kereslet. Ekkor összesen 1934, munkavállalóra vonatkozó bejelentés érkezett a megyei kirendeltségekre, ami az augusztusinak alig 60 százalékát tette ki.

Az újonnan bejelentett álláshelyek számában mutatkozó csökkenés a támogatott munkalehetőségek visszaesésével függ össze. Augusztusban kiugróan nagy, 1651 fős volt a közfoglalkoztatási programokhoz kötődő létszámigény, amit szeptemberben már csak 533-as kereslet követett. A korábban bejelentett, még érvényes munkaerőigényekkel együtt szeptemberben 4247 állásajánlat szerepelt a megyei kirendeltségek kínálatában. A munkaügyi központok közvetítésével 1221 álláskeresőt sikerült munkához juttatni, közülük 309 embert normál álláshelyre vettek fel, a fennmaradó 912 ember munkába állását a különböző támogatások, jórészt a közfoglalkoztatási programok segítették.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.