Így látták az évet a hazai iparosok

Az OKISZ szerint az irány jó, de még van hova fejlődni.

MNO
2014. 12. 27. 14:03
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ez utóbbin a jövőben változtathat a hitelkamatok alacsony szintje, illetve az, hogy az önerőt kedvező hitellel is lehet majd biztosítani – tette hozzá.

Az elnök a 2014-es év gazdasági teljesítményét alapvetően jónak tartja. Mint mondta, kedvezően hatott a tagság beruházásaira a Magyar Nemzeti Bank növekedési hitelprogramja, és azt remélik, hogy 2015 első negyedévben már érzékelhető lesz, hogy az uniós fejlesztési források a vállalkozói szektor rendelkezésére állnak.

Az iparszövetség ingyenes pályázatfigyeléssel, tanácsadással támogatja tagságát abban, hogy az egyszerűsített pályázati rendszerben minél több fejlesztési forráshoz jusson.

A Magyar Iparszövetségnek 2 ezer, többnyire közepes és kisvállalkozás a tagja, jellemzően a korábbi ipari szövetkezetekből átalakult gazdasági társaságok. A szövetség tagjai jelenleg 100 ezer munkavállalót foglalkoztatnak.

Vadász György hangsúlyozta: tagságuk abban bízik, hogy időben hozzájuthatnak az uniós fejlesztési támogatásokhoz. Kiemelte: nem nélkülözhetik a támogató háttért, amely a gazdaságfejlesztés programján belül is középpontba helyezi a kkv-k erősítését, a foglalkoztatás bővítését.

Megjegyezte: a szövetség érdekelt abban, hogy tagsága is minél több fiatalt foglalkoztasson. Ám álláspontja szerint ahhoz, hogy a fiatalok helyzete ténylegesen javuljon a munkaerőpiacon, nemzeti összefogásra van szükség.

Az OKISZ ügyvezető elnöke szerint a bürokrácia leépítésében súlyos lemaradásban van az ország, ez 2015-ben is feladatot jelent majd. Megjegyezte: az elmúlt időszakban egy sor olyan intézkedés született, amely helyes szándékkal a feketegazdaság fehérítését, az áfacsalások visszaszorítását célozza, ugyanakkor komoly bürokratikus terhet ró a vállalkozásokra.

Kitért arra, hogy a szövetség helyteleníti az üzletek vásárnapi nyitva tartásának megakadályozását, meggyőződésük, hogy ez a lépés káros a gazdaságnak, a társadalomnak és negatívan hat a foglalkoztatásra, a GDP-növekedésre is. Örülnének, ha a döntéshozók szembesülnének az elhibázott lépéssel és korrigálnák – fogalmazott Vadász György.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.