Varga: Ez a négy feltétel szükséges

A tárcavezető a VOSZ rendezvényén beszélt hazánk gazdasági lehetőségeiről és a kkv-szektorról.

MNO
2014. 12. 05. 18:40
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A VOSZ az idén tizenhatodik alkalommal rendezte meg hagyományos év végi ünnepségét, a Vállalkozók Napját, amelyen az ország minden megyéjéből mintegy 600 vállalkozó vett részt.

Varga Mihály úgy vélte, hogy a szektor teljesítményének növekedésére európai összevetésben Magyarországon vannak a legjobb kilátások.

A nemzetgazdasági miniszter elmondta: a szektor növekedése a hazai gazdaság teljesítményében már most is látszik, és emlékeztetett arra, hogy a kormány kiemelt területként kezeli a kis- és középvállalkozások fejlesztését, különböző hitelprogramokkal, az uniós források gazdaságfejlesztésre koncentrálásával a növekedésüket kívánják elősegíteni, ösztönözni.

Elemzők szerint a következő években Közép-Európa lehet az Európai Unió növekedési motorja – mondta Varga, aki szerint ragaszkodni kell ahhoz, hogy Magyarország ennek a középpontjában legyen. Ehhez négy feltételt – stabil politikai rendszert, szilárd pénzügyi rendszert, biztos alapokon álló bankrendszert, szigorú költségvetési politikát – kell teljesíteni. Ha ez a négy feltétel teljesül, Magyarországnak minden esélye megvan arra, hogy a következő években gazdasági növekedésben az élmezőnyéhez tartozzon – mondta Varga Mihály.

A nemzetgazdasági miniszter kitért arra is, hogy a magyar kormány tekintettel volt a VOSZ 2010-ben megfogalmazott feltételeire, azaz versenyképesebbé vált az adórendszer, a magyar kis- és középvállalkozások tőke- és kamattámogatás mellett tudnak fejleszteni, a kormány a termelést támogatja, a közbeszerzésben a magyar vállalatok szerepet kapnak, az uniós támogatásokból a hazai kkv-szektor 50 százalék felett részesedik. A kormány szerint csak akkor érdemes a közös valutához csatlakozni, ha az a magyar gazdaság növekedését erősíti – tette hozzá Varga Mihály.

A tárcavezető beszélt arról is, hogy az új kormány megalakulásával nem változtak a legfontosabb szempontok, továbbra is a munkahelyteremtés, a családok megerősítése, a gazdaság élénkítése szerepel a középpontban.

Demján Sándor, a VOSZ ügyvezető elnöke az ünnepség zárszavában megköszönte a vállalkozások munkáját, szavai szerint Magyarország az ő vállukon emelkedhet fel, a társadalom anyagi alapját a vállalatok teremtik meg.

Ádám Imre, a VOSZ soros elnöke köszöntőjében méltatta a VOSZ szolgáltatói tevékenységét, köztük a Széchenyi-kártya működtetését, illetve a szövetség kultúra iránti elhivatottságát, amely a megyei Príma-elismerésekben is látható. Hozzátette, hogy a VOSZ partnerként tekint a kormányra, a szövetség támogatja a beruházást, a kutatás-fejlesztést, innovációt erősítő kormányzati elképzeléseket.

A Vállalkozók Napja ünnepségen a vállalkozók kiemelkedő munkájának elismeréseként kitüntetéseket adtak át.

A Magyar Érdemrend Lovagkeresztje kitüntetést kapta Harmati László, az Eger-Park Hotel Kft. ügyvezető igazgatója és Várlaki Imre, a Folpress Nyomda Kft. tulajdonosa.

Magyar Arany Érdemkereszt elismerésben részesült Báder Antal, a Báder Fogadó tulajdonos üzletvezetője, Nagy Zoltán, a Gránit Bank Zrt. vezérigazgató-helyettese.

Magyar Gazdaságért Díj kitüntetést vett át Bischof Zsolt, a Béres Gyógyszergyár Zrt. cégvezetője, Czékmánné Kelecsény Ágnes, a Presto Lady Kft. ügyvezető igazgatója, Lovas Dániel, a Kecskeméti Lapok újságírója, szerkesztője, Erzse Tibor, a Munkaügyi Fórum Kft. ügyvezető igazgatója, Fabó István, a Körös-Aqua Tervezési, Beruházási és Kereskedelmi Kft. ügyvezető igazgatója, Mayer Zsolt Péter, a Mayerstone Kft. ügyvezető igazgatója, bányatulajdonos, Molnár Alajosné, a Mestermű Építő és Szerelő Kft. cégvezetője, Molnár Tamás, a Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, Rácz István, a Vasi Full-Táv Kft. tulajdonosa, ügyvezető igazgatója, Szárnyas János, a Kolorit Festékház Kft. tulajdonosa, ügyvezető igazgatója, Szűcs Péter, a VOSZ-BESZ Zrt. vezérigazgatója, Vida Péter, a Meló-Diák Dél Iskolaszövetkezet elnöke.

Miniszteri Elismerő Oklevelet vett át Nádor Péter, a VOSZ budapesti irodavezetője.

Az év vállalkozója elismerésben 77-en részesültek.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.