Barack Obama nagy bejelentésre készül

Harmadával csökkentenék a szén-dioxid-kibocsátást 15 év alatt.

2015. 08. 03. 10:39
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Amerikai Egyesült Államok elnöke egy videoüzenetében arra hívta fel a figyelmet, hogyha nem tesznek lépéseket a klímaváltozás elleni harc terén és nem összpontosítják figyelmüket a megújuló energiaforrások felé, akkor az „intézkedések hiányában, a világnak szembe kell néznie még szélsőségesebb időjárással és növekvő egészségügyi problémákkal”.

„Soha többé nem jelenthet problémát a klímaváltozás a következő generáció számára.” – tette hozzá az elnök.

Barack Obama nagy bejelentésre készül: az amerikai Tiszta Energia Terv végső változatát mutatja be hétfőn, amely a megújuló energiaforrások használatát hangsúlyozza és a klímaváltozás elleni harcra szólít fel; Obama ezt a tervet úgy aposztrofálta, mint a  „legnagyobb és legfontosabb lépést, amit valaha tettünk” az éghajlatváltozás elleni küzdelemben – számolt be róla a BBC.

Az intézkedések nagy hangsúlyt fektetnek a szél- és napenergia és más megújuló energiaforrások szükségességére.

A felülvizsgálati terv célja, hogy csökkentse az energiaszektor szén-dioxid-kibocsátását 32 százalékkal 2030-ra, a 2005-ös szinthez képest.

A megújuló energiaforrások előtérbe helyezése egy jelentős elmozdulást jelent a terv korábbi verziójához képest, amely arról szólt, hogy felgyorsítsa a széntüzelésű erőművekről a földgázerőművek felé történő átmenetet, hogy kevesebb szenet bocsássanak ki a légkörbe.

Az erőművek a legnagyobb üvegházhatású gázok kibocsátói az USA-ban, a terv célja ezért az is, hogy minden amerikai államnak javaslatot kell tennie a Környezetvédelmi Ügynökség részére, hogy miképpen érik el a károsanyag-kibocsátás csökkentését. Bár sok állam kormányzója elutasítja és figyelmen kívül hagyja ezt a tervet.

Hillary Clinton azzal szállt be az amerikai elnök törekvésének támogatásába, hogy védeni fogja a tervet, ha megválasztják Obama helyére. Hozzátette, a republikánus kételkedők és vezetők nem nyújtanak hiteles megoldást a kérdésben. A volt first lady eddig sem volt tétlen a klímaváltozás elleni küzdelemben, kampányának egyik célja, hogy növeljék az USA bizalmát a megújuló energiafelhasználás terén.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.