Nem okozott veszteséget a szolgáltatások területén a kormány azon intézkedése, amely februártól lehetővé tette, hogy a Szép-kártyával rendelkező munkavállalók élelmiszer-vásárlásra is igénybe vehessék a kafetériajuttatást. Megmaradt a jelentős gazdaságélénkítő hatás a vendéglátásban, turizmusban, amit igazol, hogy az idei első három hónapban a pihenőkártyákról 84,4 milliárd forint áramlott a vállalkozásokhoz.
Ez az egy évvel korábbi 46,6 milliárd forinthoz képest 81 százalékos emelkedést jelent
– közölte a Magyar Turisztikai Ügynökség.
Március végéig hónapról hónapra nőtt a legnépszerűbb béren kívüli juttatás felhasználása, így januárban a kártyatulajdonosok 23,2, februárban 26,8, márciusban pedig 34,4 milliárd forintot költöttek.
Az idei bővülés jelentős, mivel a 2020-as költéshez képest kétszeres, míg 2019-hez képest háromszoros a kártyás kiadások növekedése a szolgáltatásokban.
Ahogy a korábbi időszakokban, ezúttal is a legtöbben – közel 60 százalékos arányban – a vendéglátás-alszámláról használták fel a munkáltatóktól kapott juttatást, míg a szálláshely-alszámla részesedése közel 30 százalékos volt, és 10 százalékot tett ki a szabadidő-alszámla aktivitása.
Nem csak a költés, a feltöltések is jelentősen nőttek 2022 első negyedévében – jelezték.
Eszerint
míg tavaly 86 milliárd forintot töltöttek fel a cégek a Szép-kártyákra, addig idén január–márciusban ez az összeg 19,5 százalékkal magasabb, 102,8 milliárd forint volt.
Borítókép: A legtöbben a vendéglátás-alszámláról költöttek (Fotó: Mártonfai Dénes)