Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Xinhua Hírügynökség vezetőivel, köztük a hírügynökség elnökével, Fu Hua-val egyeztetett. A Xinhua Kína legnagyobb sajtóorgánuma, amely nemzetközi szinten is meghatározó szereplővé nőtte ki magát, napjainkban világszerte több mint tízezer főt foglalkoztat és több mint 180 irodával rendelkezik, melyek közül egy Budapesten működik. A megbeszélésen a felek áttekintették a magyar–kínai gazdasági, kulturális és telekommunikációs együttműködés területeit és a kapcsolatok erősítésének előrehaladását.
Nagy Márton a megbeszélést követően részt vett és beszédet mondott a Kína–Magyarország Övezet és Út pragmatikus együttműködés tematikus fórumon. A miniszter beszédében hangsúlyozta, Magyarország mindenkivel a kölcsönös tiszteleten alapuló együttműködésre törekszik. Kínával hazánk kapcsolata kiváló és folyamatosan erősödik, a két ország idén ünnepli a magyar–kínai diplomáciai kapcsolatok 75. évfordulóját.
A miniszter kiemelte, a globális gazdaság súlya egyre inkább Ázsiába helyeződik át, Magyarországon pedig az ázsiai országok közvetlen befektetéseinek aránya 2014-hez képest 19 százalékról 34 százalékra emelkedett, amellyel párhuzamosan Kína ötszörösére emelte a közvetlen befektetéseinek arányát. Kína Magyarország egyik legfontosabb gazdasági partnere.
Kína hazánk kilencedik legnagyobb kereskedelmi partnere és tizedik legnagyobb tőkebefektetője. Magyarországon épít gyárat többek közt a csúcstechnológiát képviselő CATL és a BYD. Nagy Márton emlékeztetett, az „Övezet és út” kezdeményezés (BRI) mind kínai, mind pedig magyar oldalról a legmagasabb szintű támogatást élvezi. Magyarországnak öt olyan új kezdeményezése van, amit a program keretében szeretne megvalósítani, kínai társfinanszírozással. Ez az öt projekt a „magyar BRI konnektivitási csomag”, amely a logisztika, az infrastruktúra-fejlesztés és az elektromos töltőhálózat-fejlesztés területén megvalósuló beruházásokat tartalmaz.