Az állampárti időkben karriert építő Raskó György pályafutását leginkább a politikai kalandor kifejezéssel lehetne jellemezni: a legújabban Magyar Pétert támogató zöldbáró egyebek mellett volt az MDF országgyűlési képviselője, a Centrum Párt tagja, valamint Medgyessy Péter tanácsadója.
A szélkakas
Azonban a különös fordulatokkal tarkított életpályának állandó eleme, hogy Raskót mindvégig szoros szálak fűzték a baloldalhoz.
Így volt ez már akkor is, amikor az Antall József néhai MDF-es kormányfő vezette pártban politizált az élelmiszeripart a külföldi tőke kezére játszó privatizáció egyik központi figurájaként.
A Magyar Nemzet a következőképpen írt erről a korszakról:
az 1990 és 1994 között lebonyolított privatizációs tranzakciók nemhogy csatornát, hanem a mai napig sűrű forgalmat lebonyolító, széles kommunikációs sugárutat teremtettek az MDF-es politikusok és a KISZ egykori vezetői között. Ez idő tájt közhelyszámba ment, hogy az ÁVÜ irodáinak ajtaján kifüggesztett névtáblákat nézegetve a látogató azt hihette, hogy a KISZ vagy az MSZMP központjában jár.
Az MDF politikusai és klienseik alkotta igazgatóság döntései nyomán részben az egykori KISZ-es Csepi Lajos ügyvezető igazgató operatív irányításával óriási értékű vagyontárgyak kerültek állami tulajdonból bagóért magánkézbe.
Az, hogy Raskóék szempontjából mennyire gyümölcsözőek lehettek ezek az ügyletek, sejthető abból, hogy a közgazdász még a következő évtized első felében is Csepi társaságában tűnt fel egy budai söröző asztaltársaságában, ahol szintén jelen volt az MSZP és a német–orosz hadiipar nagy lobbistájaként számontartott Fazakas Szabolcs, a Horn-éra ipari minisztere.
A sokak által jobboldalinak hitt Raskó a szocialisták és szabad demokraták közös gazdasági holdudvarához tartozó, mezőgazdasági cégek magánosításánál ügyködő Bankár Rt. érdekeltségeiben is több alkalommal feltűnt. https://magyarnemzet.hu/archivum-magyarnemzet/2003/05/szegfuk-tulipanok-makviragok#google_vignette
A Bokros-csomagot is dicsérte
Az MDF 1996-os pártszakadásával Raskó a Magyar Demokrata Néppártba (MDNP) lépett át, amelynek egy 1998-as kampányzáró eseményén azonban a Bokros-csomag szükségessége mellett érvelt. Mindezt a rendkívüli megszorításokkal járó csomag bevezetését követő harmadik évben mondta, vagyis amikorra világossá vált, hogy a program megkésett, megfontolatlan és szociálisan érzéketlen.