A járvány ellenére is a munkaalapú társadalom kiépítése a cél

A kormány célja, hogy a járvány előtti 75 százalékos foglalkoztatottság nyolcvan százalék fölé emelkedjen.

Nagy Kristóf
2020. 11. 15. 6:50
null
A munkavállalók képviselői szerint a versenyképességünk romlik régiós szinten, ha nem nyúlnak mélyen zsebbe a cégek Fotó: Havran Zoltán
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

– Magyarország tetemes hátrányt dolgozott le a 2010-es kormányválság óta a foglalkoztatottság növelésében, amelyet a járvány átmenetileg megszakított, ugyanakkor a kormánynak továbbra is az egyik legfontosabb célja, hogy folytassa a munkaalapú társadalom kiépítését – fogalmazott Palkovics László innovációs és technológiai miniszter.

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium tájékoztatása szerint a tárcavezető felidézte:

2010-ben a 20 és 64 év közöttiek foglalkoztatási szintje mindössze hatvanszázalékos volt, ezzel jelentősen elmaradt az Európai Unió átlagától. Erről az uniós összevetésben kimondottan alacsony foglalkoztatási szintről hatalmas elmozdulás történt: a vírusválság előtti időszakban a magyarországi foglalkoztatottsági szint már meghaladta a 75 százalékot.

Palkovics László kiemelte: a kormány továbbra is elkötelezett a munkahelyteremtés mellett.

Cél, hogy az aktív korúak nyolcvan százaléka dolgozzon.

A nyolcvanszázalékos foglalkoztatottság eléréséhez a kormány külső piaci szakértők bevonásával folytatja a munkát – emelte ki Palkovics László.

A járvány ellenére sem tett le a kormány a munkahelyteremtésről: cél a nyolcvanszázalékos foglalkoztatottság elérése
Fotó: Éberling András

A célok elérése érdekében az ITM stratégiai partnerségi megállapodást kötött a WHC Személyzeti Szolgáltató Kft.-vel.

A hosszú távú együttműködés célja a foglalkoztatási helyzet javítása, az aktív korúak foglalkoztatási szintjének nyolcvan százalékra emelése, a tartós munkanélküliség megelőzése.

A WHC ennek érdekében tevékenyebben kíván részt venni a magyar gazdaság teljesítményének és nemzetközi versenyképességének növelését célzó gazdaságpolitika megvalósításában.

A cég stratégiai HR-partnerként folyamatosan tájékoztatja az ITM-et a várható munkahelyteremtő beruházásokról, a munkáltatók által jelzett képzési igényekről, valamint javaslatot tesz a bürokráciacsökkentési és digitalizációs lehetőségekről. Az innovációs tárca közlésében rámutatott:

Magyarország tartós versenyképessége szempontjából meghatározó tényező a munkavállalók magas szintű szakképzettsége, a hazai munkavégzés és életpálya iránti elköteleződése.

A megkezdődő együttműködés kiemelt vállalása, hogy ezt a szemléletet népszerűsítse a foglalkoztatók körében is. Az elképzelések megvalósítása érdekében az ITM és a WHC közös munkacsoportot is létrehoz.

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.