Az eseményen a magyar diaszpóra képviselői, a berni diplomáciai testületek képviselői, továbbá svájci politikai és államigazgatási vezetők voltak jelen.

Ő Zelenszkij oligarchája
Az ember, aki elnököt csinált a komikusból.
Az eseményen a magyar diaszpóra képviselői, a berni diplomáciai testületek képviselői, továbbá svájci politikai és államigazgatási vezetők voltak jelen.
„Mindent a népért, mindent a néppel együtt, semmit a népről a nép feje felett. Ez a demokrácia” – idézte a házelnök Kossuth Lajosnak, az 1848-49-es magyar forradalom és szabadságharc vezetőjének szavait, és ezt meglátása szerint „talán Svájcban, a közvetlen demokrácia hazájában értik a legjobban napjaink Európájában”.
A házelnök emlékeztetett a magyar emigráció azon kiemelkedő tagjaira, akik az 1848-49-es magyar forradalom és szabadságharc leverése után Svájcban találtak menedéket, köztük Zichy Antóniára, az első felelős magyar miniszterelnök, a mártírhalált halt Batthyány Lajos gróf özvegyére, valamint Klapka György tábornokra, a komáromi vár hős védőjére.
Kövér László méltatta Svájc szolidaritását, amelyet 1956 után tanúsított, amikor mintegy 14 000 magyar politikai menekült lelt otthonra az országban. Az elnök ezért köszönetet mondott Magyarország nevében.
Az Országgyűlés elnöke szerint a két ország közötti barátság „az élet minden területére jellemző”, legyen szó a kereskedelmi és befektetési kapcsolatokról vagy a tudományos és külpolitikai együttműködésről a nemzetközi szervezetekben.
Kövér László felidézte, hogy a magyar Országgyűlésben január végén alakult meg a két ország baráti kapcsolatainak elmélyítésére hivatott baráti tagozat.
Szilágyi Zoltán az MTI-t arról is tájékoztatta, hogy az ünnepi eseményen a házelnök jelenlétében Nagy István nagykövet a Magyar Érdemrend tisztikeresztje kitüntetést adta át Peter André Jeneltennek, a Stadler AG alelnökének, aki a Stadler AG Magyarországért felelős alelnökeként elévülhetetlen érdemeket szerzett a magyarországi vasúti járműgyártás újraélesztésében.
A méltatás szerint Peter André Jenelten töretlen támogatásával és szakmai irányításával az elmúlt évtizedben a cégcsoport olyan befektetéseket hozott létre Magyarországon, amellyel a vasúti karbantartás egyik leginnovatívabb referencia-központja illetve Közép-Európa legnagyobb kocsiszekrény üzeme itt jöhetett létre.
Az ember, aki elnököt csinált a komikusból.
A véleménykülönbségek továbbra is jelentősek.
Ukrajna first ladyje szeret jól élni, és ebben a háború sem akadályozza meg.
A NAÜ ellenőrei nem léphetnek be a megrongált nukleáris létesítményekbe.
Szétrágja az autót a nyest? Így védekezzünk!
Váratlan helyről kapta meg a kegyelemdöfést Aranyosi Péter, Kormos Anett volt a tettes
Mihályfi Luca pocakját megvillantva jelentették be Hegyes Berciék a csodálatos örömhírt
Hiába minden, nem ússza meg a német autóipar: már az egyik legnagyobb beszállító is megkezdi a tömeges kirúgásokat
Böde Daniéknak megint nem sikerült, még pont jókor jött a pofon
Eldőlt az első dominó: döntő változást indított el az Európai Unióban Orbán
Most a messiásról áradozik
Csányi Sándor: Az 5/1-es szabály a klubok és a magyar futball érdekét szolgálja
Djokovics csodabogyója segített, veszedelmes rivális vár rá Wimbledonban
Itt a bejelentés az orosz-ukrán háború végéről
Baloldali megmondóember állt ki a Csík zenekar énekesnője mellett + videó
Zalatnay Sarolta könyörtelenül leleplezte Koncz Zsuzsa féltve őrzött titkát
Az ember, aki elnököt csinált a komikusból.
A véleménykülönbségek továbbra is jelentősek.
Ukrajna first ladyje szeret jól élni, és ebben a háború sem akadályozza meg.
A NAÜ ellenőrei nem léphetnek be a megrongált nukleáris létesítményekbe.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.