A volt Szovjetunió területén is egyre több a beteg

Oroszországban egy nap alatt 196-tal, összesen 1036-ra nőtt péntekre az új típusú koronavírussal (SARS-Cov-2) igazoltan fertőzöttek száma.

Forrás: MTI2020. 03. 27. 11:05
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Annak hírére, hogy pénteken a nap végéig lezárják a határokat minden beutazó előtt, az elmúlt napban tömegével keltek át ukránok az ország nyugati határain. Andrij Demcsenko, az ukrán határőrszolgálat szóvivője pénteken arról tájékoztatott, hogy előző nap több mint 18 ezer ukrán állampolgár érkezett haza – többségük Lengyelországból –, közülük több mint 6,5 ezren gyalog érkeztek az európai uniós országokból a határátkelőkhöz, és buszokkal szállítottak át őket az ukrán hatóságok. Pénteken délig már csaknem 7,4 ezren érkeztek gyalogosan a lengyel-ukrán határátkelőkhöz. A külügyminisztérium csütörtök esti adatai alapján csaknem 15 ezer olyan ukrán maradt még külföldön, aki jelezte hogy haza kíván térni, de számuk folyamatosan változik – közölte a tárca pénteken az Ukrajinszka Pravda hírportál érdeklődésére. A tárca közölte, hogy eddig több min 94 ezren tértek haza a minisztérium segítségével.

Az ukrán elnöki hivatal felhívással fordult az Oroszország által Ukrajnától önkényesen elcsatolt Krím félsziget lakóihoz, amelyben arra kérte őket, hogy a koronavírus-fertőzés elleni védekezéssel kapcsolatosan tájékozódjanak az ukrán hatóságok hivatalos oldalairól. A Krim.Realii helyi hírportál Ihor Csemondanov krími egészségügyi miniszterre hivatkozva arról számolt be, hogy a félszigeten több mint ezren vannak tüdőgyulladással kórházban, ami a tisztségviselő szavai szerint a Krím viszonylatában hatalmas szám.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.