Progresszív milliárdosok az amerikai baloldal szekértolói (1. rész)

A választási kampányokon kívül a lejáratókampányokból is kiveszik a részüket.

Forrás: Tűzfalcsoport2021. 07. 30. 12:05
Richard Branson attends a briefing about Virgin Galactic's passenger rocket plane
Richard Branson brit üzletember Fotó: via REUTERS Forrás: Reuters
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nemcsak a magyar baloldalon vannak „vörös bárók”, olyan gazdag emberek, akik anyagi lehetőségeiket a baloldali progresszív ideológia terjesztésére használják fel. Az Egyesült Államokban viszont sokkal láthatóbb a tevékenységük: elég arra gondolnunk, hogy Soros György nyíltan támogatja dollármilliókkal progresszív politikusok és ügyészek választási kampányait.

Azonban a választási kampányokon kívül a lejáratókampányokból is kiveszik a részüket. Így tett Richard Branson brit üzletember, a Virgin Group alapító tulajdonosa. Branson az elmúlt hetekben azzal került be a hírekbe, hogy saját cége, a Virgin Galactic által épített, VSS Unity nevű űrhajóval a világ első gazdag embereként repült az űr szélére, megelőzve a milliárdosok közötti űrbe jutási versenyben Jeff Bezost és Elon Muskot.

A brit üzletember – akinek természetesen vannak amerikai gazdasági érdekeltségei is – már 2015-ben, az elnökválasztás előtt egy évvel arról beszélt, hogy Trumpot nem szabad megválasztani. Kijelentette, hogy nem szeret beleszólni a pártpolitikába, de Trump elnöksége veszélyes és káros lenne az USA-nak. Annyira visszafogott a más országok belügyeibe való beavatkozás terén, hogy 2016 októberében, tehát a választás előtt néhány héttel nyilvánosan bejelentette, Hillary Clintont támogatja. Ugyanabban a posztjában egyúttal kritizálta Trump bevándorlási politikáját és a nyitott határok mellett tette le a voksát.

Richard Branson brit üzletember
Fotó: Reuters

Hogy mit gondol úgy egyébként Branson a demokráciáról? Egy 2016. novemberi interjúban kifejtette, hogy a politikában a „réseket” az üzletembereknek kellene betölteniük. Ha nem tetszik nekik a kormány által képviselt irányvonal, akkor ragadják saját kezükbe az irányítást. Soros György is hasonló véleményen van, az általa képviselt ideológiát és különböző ügyeket a civil szektoron keresztül akarja elérni hatalmas vagyonából történő finanszírozás révén.

A brit üzletember szívéhez az egyik legközelebb álló kérdés – Soros Györgyhöz hasonlóan – a drogliberalizáció. Branson szerint a „drogok elleni háborút nem lehet megnyerni”, úgyhogy inkább induljon el a világ a dekriminalizáció és a drogok legalizálásának útján.

A teljes cikket IDE kattintva olvashatják!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.