A késelők nem törődnek a törvényekkel
A Document hírportál több országot is említ, ahol szigorították a késekre vonatkozó törvényeket.
Tavaly Spanyolország a németországi javaslathoz hasonló módosítást vezetett be, de eddig úgy tűnik, hogy ennek egyáltalán nincs hatása. Sőt, épp ellenkezőleg.
A gyakorlatban Norvégiában 1993 óta teljes tilalom van érvényben a kések közterületen való viselésére. 2021-ben a fegyverszabályozás pedig teljes tilalmat vezetett be a macheték és más, 25 centiméternél hosszabb pengehosszúságú kések vásárlására és birtoklására, aminek célja az volt, hogy „jelzéseket küldjön” a bűnbandáknak. A 30 éves tiltás ellenére azonban Norvégiában robbanásszerűen megnőtt a késelések és a késes rablások száma, és a macheték betiltása sem adta meg a szükséges jelzéseket a bűnözőknek.
Az Egyesült Királyságban 1988-ban, 1996-ban, 2006-ban és legutóbb pedig 2019-ben a támadófegyverekről szóló törvénnyel fokozatosan szigorúbb törvényeket vezettek be a késekre vonatkozóan is. Az egyre szigorodó intézkedések ellenére a késelések minden eddiginél nagyobb számban fordulnak elő ebben az országban is.
Borítókép: Illusztráció (Fotó: AFP)




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!