Donald Trump elnök bejelentette, hogy véglegesítették a kereskedelmi megállapodást Kínával. Ez jó hír nekünk – írta közösségi oldalán Szijjártó Péter.
A külgazdasági és külügyminiszter kiemelte: „Jó hír, mert ha Magyarország két legnagyobb EU-n kívüli kereskedelmi partnere és beruházója meg tud állapodni egy hatékony együttműködésben, akkor azzal mi biztosan jól járunk.”
Brüsszel viszont foghatja a fejét: miközben az amerikaiak és a kínaiak megállapodtak egymással, az EU elszigetelte magát a világgazdaság meghatározó szereplőitől. Nincs vámmegállapodás az Egyesült Államokkal, de vámokat vezettek be a kínai autóiparral szemben, szankciókat Oroszországgal szemben, az európai versenyképesség ezért durván lejtmenetbe került. Ursula von der Leyen Európai Bizottsága több kárt okozott eddig az európai gazdaságnak, mint bármilyen vám bevezetése
– fogalmazott Szijjártó Péter.
Borítókép: Donald Trump amerikai elnök (Fotó: AFP)