Minden, ami bábszínház

Idén ismét a kecskeméti Ciróka Bábszínház szervezi a Magyarországi Bábszínházak Találkozóját, amelyet tizenötödik alkalommal rendeznek meg június 11. és 16. között. Családi programokat, ingyenesen látogatható szabadtéri előadásokat, szakmai rendezvényeket és sok érdekességet ígér a teátrum.

Magyar Nemzet
2022. 05. 18. 11:59
Fotó: Ciróka Bábszínház
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét Kiszely Ágnest nevezték ki a Ciróka Bábszínház élére, aki újabb öt évig igazgatja majd az intézményt, amely idén is otthont ad a Magyarországi Bábszínházak Találkozójának. Ilyenkor jönnek össze a magyarországi bábszínházak vezetői és társulatai, és minden alkalommal bemutatnak egy produkciót, amelyeket szakmai beszélgetések kísérnek. Mindez a szakma kiemelkedő fóruma, de a közönség sem marad előadás nélkül, hiszen Kecskeméten addig nem látott darabok várják a nézőket a város különböző pontjain, méghozzá ingyenesen vagy kedvezményes áron.

A családi programok között szerepel a Vas Laci, a Pán Péter, A dzsungel könyve, valamint az Emma csöndje, amely elnyerte a 2022-es év legjobb gyermekszínházi előadás díját. A darab rendezőjeként Kuthy Ágnes, a Ciróka Bábszínház művészeti vezetője pedig idén a hallgatói zsűri különdíját is megkapta a gyermekszínházi kategóriában. A sikerek sorában meg kell említeni a teátrum színjátszó csoportját, a Lazarcú Maszkákat is, amely arany minősítést, közönségdíjat és különdíjat kapott a Sú(j)ozó produkcióért, amellyel a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón szerepelt, és meghívták a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Fesztiválra is, ahol az ország legjobbjai adnak elő. 

Kicsit még várni kell a Barguzin – lehullt csillag című produkcióra, amelynek próbái most kezdődtek. A darab különlegessége, hogy az eddigi legnagyobb szereplőszámot mozgatja meg a színpadon, ráadásul élőzene kíséretében. A szövegkönyvet Fábián Péter, a K2 színház művészeti vezetője, író, rendező, színész jegyzi, aki egyben a mű rendezője is; a dramaturg Gimesi Dóra, a Budapest Bábszínház irodalmi vezetője; a zeneszerző a Magyar Örökség-díjas Rozs Tamás, a Szélkiáltó együttes tagja. „A történet két idősíkban játszódik; Barguzinba látogat egy régész, aki Petőfi Sándor feltételezett csontjait vizsgálja és hitelesíti. Az itt élő leszármazottak, a Petőfi-kultuszt fenntartó népcsoport szívélyesen fogadja a szakembert, majd visszaröppenünk az időben és a színpadon választ kapunk arra a kérdésre, hogyan került az egyik legnagyobb magyar költő Barguzinba” – olvasható az ajánlóban. 


További információk a www.ciroka.hu oldalon. 

Borítókép: jelenet a Fehérlófia című bábjátékból (Fotó: Ciróka Bábszínház)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.