Nagy fesztivál kis nyereséggel Diósgyőrött
Az elgondolást tettek követték, februártól már konkrét intézkedések is zajlottak, és Tolcsvay Béla az Országos Rendező Iroda (ORI) büféjében sorra megszólította az éppen arra járó zenésztársait, nincs-e kedvük fellépni egy olyan koncerten, ahol ugyan gázsi nincs, csak útiköltség-térítés, de a cél nemes, a miskolci ifipark létesítésére gyűjtenek (végül összesen ötszázezer forint jött össze, de a levonások után már csak negyvenezer maradt, ami jó lökést adhatott ugyan a helyi ifiparknak, de nem bizonyult elegendőnek).

A kollégáknak tetszett az ötlet, nagyon sokan csatlakoztak, és felsejlett előttük egy hatalmas tömeg, ami még a május 1-jei nagy felvonulásoknál is grandiózusabb. A felszereléseket közösen adták össze, hogy minél hangosabban szólalhassanak meg, a technika összefogója pedig Szörényi Szabolcs volt, aki már a teljes előző napját azzal töltötte a technikusokkal együtt, hogy a lehető legjobban álljon össze a cucc (maga a fesztivál vasárnapra esett).
Problémák azonban már a koncert előtti napon is felvetődtek: a „jóindulatú” közelben lakók ugyanis feljelentették csendháborításért a szervezőket, valamint a koncertengedély is épphogy megérkezett a kezdésre.
Az alapvetően gitárerősítőkből összeállított cájg azonban még így sem volt tökéletes, a visszaemlékezések szerint a diósgyőri stadionban a gyepen ugyan elég jól megszólaltak a nagyobbnál nagyobb slágerek, de a nézőtéren a hangerőből már meglehetősen kevés jutott. Éppen emiatt volt különösen fájdalmas, hogy a szervezők kiadták a jelszót a közönségnek: „Fűre lépni tilos!”, amit komolyan is vettek, mert a focicsapatnak kellett a jó minőségű fű, azt nem lehetett összetaposni, így akik bemerészkedtek a pályára, azokat azonnal kivezették. Ez történt a Bergendy együttes koncertje alatt, amikor a zenekar egy alkalommal le is állt, és nyugalomra intette a rajongókat, hogy helyreálljon az egyébként mai szemmel már anakronisztikusnak ható rend. Az előttük színpadra lépő KITT Egylet koncertje közben is akadtak, akik bemerészkedtek a pályára, de ekkor még komoly atrocitás nem lett belőle.
Egyébként a nap folyamán egy alkalommal még tömegverekedés is kialakult, amit szerényen csak „diósgyőri csatának” neveztek el.
A diósgyőri futballstadionban végül tizennégy fellépő volt, ha Koncz Zsuzsát, az Illést és Tolcsvayékat külön számítjuk (akkor már KITT Egyletként egy közös produkciót alkottak, de külön-külön repertoárral). A „kis magyar Woodstock” résztvevői: Bergendy, KITT Egylet, Generál és a Mikrolied vokál, M7, Corvina, P. Mobil, Neoton, Teátrum, Syrius, Mini, Delhusa Gjon, V’73 és egyetlen miskolciként az Ex Vér. A Syrius az egyik utolsó koncertjét adta itt, immáron Tátrai Tiborral, míg a P. Mobil ezen a néven Diósgyőrben lépett fel először (előző nevük Gesarol volt, ám Keszler Pál ORI-igazgató ezt betiltotta, így lettek az Idegen szavak és kifejezések szótárát felütve Perpetuum Mobile, azaz röviden P. Mobil). Az ország számos pontjáról mintegy húszezren érkeztek, hogy meghallgassák kedvenceiket. A hiányzók a nagy nevek közül: Omega, akik az akkori Jugoszláviában turnéztak éppen, az LGT, amelynek aznapra lekötött ORI-koncertje volt Siófokon és a frissen alakult Skorpió.