Kálmán Imre máig a világ egyik legtöbbet játszott és legnépszerűbb operettszerzője, akiről a Budapesti Operettszínház nemcsak a születése napján, hanem a halálának évfordulóján is megemlékezik. Az operettkomponista 1953. október 30-án hunyt el, így idén már hetven éve, hogy nincs az élők sorában, ám művészetét és emlékét mindmáig őrzi a Nagymező utcai színház. Ezt mi sem bizonyítja jobban, minthogy ismét Kálmán Imre slágeroperettjeié volt a főszerep.
Az este a teátrum épülete előtt vette kezdetét, hiszen az itt látható Kálmán-szoborra helyezett koszorút Kálmán Yvonne, a szerző lánya, Kiss-B. Atilla főigazgató és Homonnay Zsolt színész-rendező.
Kiss-B. Atilla a megemlékezésen elmondta:
A magyar operett Kálmán Imre által törte át az országhatárokat, nemzeti minősége egyetemessé vált, megismertette az egész világgal a magyar virtust. Nagy a mi felelősségünk, mert beavatottak vagyunk. Felvállaltuk ennek a meghatározatlan értékű szellemi örökségnek a művelését, gondozását.
A főigazgató felvezette a 18 órától kezdődő Emlékszel még? című gálaműsort is: – Felelősséget vállaltunk a magyar operett jövőjéért is. A mai estén tizenegy tehetséges fiatal által keltjük életre Kálmán csodálatos dallamait.
A hallgatók a Színház-és Filmművészeti Egyetem harmadéves operett-musical szakos növendékei, osztályfőnökeik pedig Kiss-B. Atilla és Homonnay Zsolt.
Az este pedig telis-tele volt meglepetéssel: egymást váltották a líraibb és tempósabb dalok egyebek között a Marica grófnő, a Csárdáskirálynő vagy éppen a Bajadér című operettekből. De a produkció rendezője, Homonnay Zsolt a színpadra hívta Nemlaha Györgyöt is, akit Kálmán Imre életéről és műveinek jelentőségéről kérdezett.
Borítókép: Homonnay Zsolt, Kálmán Yvonne és Kiss-B. Atilla a Budapesti Operettszínház előtti Kálmán Imre-szobor előtt (balról jobbra) (Fotó: Teknős Miklós)