Egy személyt megfigyelésre kórházba vitték, de onnan már elbocsátották – írta meg a Blikk.
Az ügy kapcsán Kiss László (Momentum–DK–MSZP–Párbeszéd–LMP) vizsgálatra utasította az Esernyős Kft. vezetőjét, és felszólította a Hello Wood Zrt.-t, hogy haladéktalanul adjon választ arra, hogyan fordulhatott elő az, hogy az általuk tervezett és készített installáció egy része ledőlt.
A vizsgálatnak ki kell derítenie, hogy rongálás vagy a Hello Wood Zrt. részéről hibás teljesítés áll-e az installáció egy részének ledőlése mögött
– írta a polgármesteri hivatal a történtek után.
Önkormányzatunk a vizsgálatba igazságügyi szakértőt is bevon, és megteszi a szükséges jogi intézkedéseket a Hello Wood Zrt.-vel szemben
– fogalmaz a polgármester Facebookon megjelent közleménye, amelynek végén közzétette az installációról kötött szerződést és az ahhoz kapcsolódó műszaki nyilatkozatot is.
Döbbenetesnek tartom, hogy ez az eset előfordulhatott, annál is inkább, mert e cég hosszú évek óta, már a korábbi városvezetésekkel együtt is nagy tapasztalatot szerzett a közterületi építési tevékenységek tervezésében és működtetésében
– fogalmazott, utalva arra, hogy a cég képviselője az átadás-átvételkor kijelentette, hogy a munkát a munkavédelmi és tűzvédelmi előírásoknak, a vonatkozó szabványoknak, műszaki irányelveknek, üzemeltetői előírásoknak és az átadott tervdokumentációban foglaltaknak megfelelően végezte el. A tárgyi létesítésre vonatkozó jótállást és szavatosságot a kivitelező a szerződésben megfogalmazott feltételek szerint vállalja.
A megmaradt és a ledőlt installációt a Hello Wood Zrt. az önkormányzat kérésére elszállította.
A III. kerületi önkormányzat szerint – mint a Blikk kérdésére elmondták – egyelőre nem zárható ki sem a rongálás, sem a műszaki meghibásodás mint kiváltó ok. Az önkormányzat ezért indított azonnali vizsgálatot, illetve várja a Hello Wood Zrt. válaszát. Személyi sérülés nem történt.
Az installációt egyébként január 23-án, a magyar kultúra napján adták át, akkor képes híranyag is megjelent róla az Óbuda.hu oldalán.
Mint írták, az eddig félhomályos, rideg alagúton áthaladók – főképp az 1-es villamos utasai – akár Pestről, akár Budáról érkeznek, ennek az installációnak köszönhetően jól láthatják: a kerület kulturális közepébe csöppennek.
Hiszen az alagút egyik oldalán a Zichy-kastély, a Fő tér, a Szentlélek tér, másik oldalán pedig a város legrégebbi zsinagógája és református temploma, a Szent Péter és Pál-főplébánia-templom, az Óbudai Társaskör és a Magyar Kereskedelmi és Vendéglátóipari Múzeum található. Elmondható tehát, hogy az alagút egy kilométeres sugarú körében van az óbudai múzeumi negyed, a kerület legfontosabb templomai, a kora középkori királyi vár és környéke.
A tudósításban beszámoltak arról is, hogy az alkotást Béres András alpolgármester adta át, aki az installáció születésével kapcsolatban elmondta, hogy a több évszázados városközpontba érkező utazók eddig tulajdonképpen semmit nem tudtak arról, hogy itt Óbuda kulturális negyedébe érkeznek, s mivel az önkormányzatnak fontos kultúraterjesztő feladata van, kézenfekvő volt erre a rendkívül nagy forgalmú helyszínre tervezni a kerületi kultúra sokszínűségét hirdető installációt.
Az alpolgármester elmondta: a kivitelezésnél fontos volt, hogy esztétikai és információs szempontból is magas színvonalú alkotás szülessen, hiszen az önkormányzat fontosnak tartja a közterek fejlesztését, közösségivé és kulturális platformmá tételét is. Többek között ezért is esett a választás a Hello Wood tapasztalt csapatára a kivitelezés kapcsán – emelte ki.