Fődíjat nyert a Magyar Nemzeti Múzeum Sanghajban

Nagydíjat és egy arany fokozatú elismerést kapott a Magyar Nemzeti Múzeum (MNM) a Sanghajban megrendezett AVICOM F@IMP 2.0 online multimédia fesztiválon, amelyen díjakat nyert a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM), a Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum (Skanzen) és a Néprajzi Múzeum is.

Forrás: MTI2019. 08. 30. 20:10
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az interaktív multimédia kategóriában indított, Magic Wall for Tavelling Exhibition Sissy and Hungary című filmben látható interaktív videófalat az AVICOM (Múzeumi Új Audiovizuális, Kép- és Hangtechnológiák Nemzetközi Bizottsága) nagydíjával jutalmazták, a rövidfilmes kategóriában pedig a Hungarian National Museum Malenkij Robot Memorial Place című film (készítette: a Baga Photo&Videography) az aranyérmet kapta – olvasható a múzeum MTI-hez eljuttatott közleményében.

Az összegzés felidézi, hogy az MNM 2017 júniusában nagyszabású kiállítást nyitott a Sanghaj Múzeumban Sissi és Magyarország – a magyar arisztokrácia fényűző élete a 17-19. században címmel, amelyet csaknem 700 ezren tekintettek meg. A tárlat egyik fő attrakciója az az ötméteres Magic Wall volt, amelyen a látogatók interaktív módon kerülhettek közel a bemutatott tárgyakhoz. A videófal megvalósítója a Back és Rosta Kft., és bár magyar innovációról van szó, a fejlesztés jelentős része Sanghajban történt.

Jelenleg magyar fejlesztésű Magic Wall várja a látogatókat a pekingi Tiltott Város Palotamúzeumában, az agyagkatonákat bemutató Senhszi Történeti Múzeumban, a Sanghaj Múzeumban, továbbá számos művészeti galériában, kulturális emlékhelyen, valamint a budapesti Szépművészeti Múzeumban is.

A Skanzen két díjban is részesült a F@IMP 2.0 Fesztiválon: az egyéb kategóriában ezüstéremmel jutalmazták a múzeum I'm from Hungary című kisfilmjét (rendező-operatőr: Hugyecsek Balázs), dokumentumfilm kategóriában pedig szintén ezüstérmes lett a Hand/Craft/Art című film, melyet a Skanzen Szellemi Kulturális Örökség Igazgatóságának megbízásából készített a Konkam Stúdió (rendező-operatőr: Kovács László).

A PIM a CSÁTH* A varázsló kertje című tárlattal (kurátorok: Molnár Eszter Edina és Sidó Anna, látványtervező: Mihalkov György) nevezett be a fesztiválra, és a kreatív kiállítási installációk kategóriájában bronz elismerésben részesült.

A Néprajzi Múzeum két mozgóképes alkotása szintén bronzérmeket nyert el Sanghajban: a Fragile című kisfilm a múzeum Tojásgyűjteményének költözés-előkészítési munkálatait örökítette meg, a dokumentumfilm kategóriában versenyző Ribbons and Branches pedig Maglód pünkösdi templomdíszítési szokásait mutatja be. A filmek készítői Csorba Judit és Koltay Erika.

Az AVICOM a Múzeumok Nemzetközi Tanácsának (ICOM) tagszervezete, tagjai olyan kurátorok, tudományos és műszaki szakemberek, akik a múzeumokban, a kulturális intézményekben, a kiállításokban audiovizuális és új technológiákat alkalmaznak.

Az AVICOM Nemzetközi Múzeumi és Kulturális Örökségi Audiovizuális Fesztiválja, a F@IMP 2.0 a korábbi FIAMP Fesztivál online elérhető változata. A fesztiválra azok az ICOM-tagsággal rendelkező múzeumok nevezhetnek, amelyek innovatív technológiák, digitális hordozók segítségével korszerű módon formálják át és értelmezik a múzeumi élményt és a kiállítások üzenetét.

A F@IMP 2.0 online felülete (faimpavicom.org) lehetővé teszi a nemzetközi zsűri számára, hogy a benevezett alkotásokat hatékonyan értékelje. Idén 12 országból 57 pályamű érkezett, a nemzetközi zsűri 34 díjat osztott ki, ebből a két legrangosabb elismerést a Magyar Nemzeti Múzeum nyerte – áll a közleményben.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.