Több hónapnyi zárvatartás után nyit újra a Ludwig Múzeum

A múzeum az augusztus 20-i állami ünnep alkalmával ingyen lesz látogatható.

Forrás: MTI2020. 08. 17. 18:57
null
Budapest, 2019. június 8. A MÜPA Budapest (korábbi nevén a Mûvészetek Palotája) a fõváros IX. kerületében, a Komor Marcell utca 1-ben. A Zoboki, Demeter és Társaik Építésziroda által tervezett, a Trigránit Arcadom Építõipari Zrt. által kivitelezett és 2005-ben megnyílt épületben talált otthonra a Ludwig Múzeum Kortárs Mûvészeti Múzeuma is. MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba *************************** Kedves Felhasználó! Ez a fotó nem a Duna Médiaszolgáltató Zrt./MTI által készített és kiadott fényképfelvétel, így harmadik személy által támasztott bárminemû – különösen szerzõi jogi, szomszédos jogi és személyiségi jogi – igényért a fotó szerzõje/jogutódja közvetlenül maga áll helyt, az MTVA felelõssége e körben kizárt. Fotó: Jászai Csaba Forrás: MTVA/Bizományosi: Jászai Csaba
Vélemény hírlevélJobban mondva- heti vélemény hírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz füzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az augusztus 20-i állami ünnep alkalmával, csütörtökön nyit újra több hónapnyi zárvatartás után a Ludwig Múzeum, amely ezen a napon ingyen lesz látogatható.

Hivatalosan szeptember elsején nyílik a múzeum gyűjteményéből rendezett új válogatás Időgép címmel, a látogatók azonban már csütörtöktől megismerhetik a tárlat anyagát. A kiállítás a koronavírus-világjárvány rövid szünetében, rendkívüli körülmények között jött létre, így nem hagyhatta figyelmen kívül az elmúlt időszak tanulságait sem – közölte az MTI-vel hétfőn a Ludwig Múzeum.

A közlemény szerint ezúttal olyan művek kerültek a válogatásba, amelyek a személyes, a művészi és a történelmi idő különböző aspektusait tárják a néző elé, s maguk a művek tekinthetők olyan időgépeknek, melyek lehetővé teszik számunkra a mentális utazást.

Szeptember 4-től lesz megtekinthető az Art Collection Telekom gyűjteményből rendezett, Egyensúlyban című kiállítás, amely arra keresi a választ, hogy miként sikerülhet megtalálni és megtartani az egyensúlyt egy összetett, ellentmondásokkal teli és gyakran ellentétektől terhes valóságban. A szelekcióban többségében kelet-európai gyökerekkel rendelkező művészek alkotásai szerepelnek.

Október 10-től látogatható a BarabásiLab: Rejtett mintázatok. A hálózati gondolkodás nyelve című tárlat. A kiállítás nagyrészt Barabási Albert-László fizikus és hálózatkutató tevékenységéhez köthető, az úgynevezett Barabási-hálózatokat felhasználó kutatások elmúlt 20 évének bemutatása köré szerveződik.

A hálózati vizualizáció alakulásának-fejlődésének nyomon követésével – a Barabási kutatólabor meghatározó projektjeinek felsorakoztatásával – az átfogó módszer képzőművészeti alkalmazásához juthat el az érdeklődő. A hálózati ábrák és struktúrák a csúcstechnológia felhasználásával szemléletesen értelmezik azokat a rejtett kapcsolatokat és összefüggéseket, amelyek egy-egy vizsgált jelenség hátterében húzódnak – áll a közleményben.

Mint a múzeum figyelmeztet, fejújítási munkálatok miatt a H7-es HÉV és a 2-es villamos átmenetileg rövidített útvonalon közlekedik, a Müpa-Nemzeti Színház megállót, illetve a Ludwig Múzeumot egyik sem érinti. A múzeumot a Boráros térről az 54/55-ös és 23-as buszokkal vagy a H7-es pótlóbusszal lehet megközelíteni.

A 2-es villamos a Haller utcáig közlekedik, ahonnan a Somlay Artúr sétányon keresztül néhány perces sétával is elérhető a múzeum.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.