Ákos egy nagyon izgalmas, de bizonyos értelemben rendhagyó interjút adott az Indexnek. A beszélgetés apropója adott volt, hiszen az elmúlt hetekben jelent meg az énekes-dalszerző Metropolis című lemeze, amely Ákos harminchat éves pályafutása során az első dupla stúdióalbum. A lemezbemutató koncertet december 14-én tartják a Papp László Budapest Sportarénában. Az album hatalmas siker, vezeti az eladási listákat. Lehetett volna a lemez készítés körülményeiről, az albumra került dalok sorrendjéről, különböző szakmai kérdésekről is beszélgetni Ákossal, az interjú mégsem egészen a Metropolis lemezről szólt, sokkal inkább az énekest rendszeresen érő vádakról, gyűlölködő, ideológiai támadásokról.
Valamiért az interjú készítője úgy érezte, hogy fel kell mondania a ballib mantrát és nekiszegezni Ákosnak. A népszerű zenészt ez nem ejtette kétségbe tiszta vizet öntött a pohárba és keményen kiosztotta a vicsorogva gyűlölködő libsiket.
„Harminchat éve vagyok a pályán. A következő miniszterelnökök alatt töltöttem meg sportcsarnokokat: Antall József, Boross Péter, Horn Gyula, Orbán Viktor, Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon. Én játszottam a legtöbbször az egykori Budapest Sportcsarnokban, lassan már hazajárok koncertezni a Papp László Arénába. […] És az érdeklődők rendszeresen megtöltik az arénát, amiről a sajtó egy része egy árva sort sem ír, de ha a megfelelő művész pukizik egyet a pinceklubban, akkor garantált az Index-címlap. Tudok én ezen változtatni? […] Van, aki emberszámba vesz, és úgy áll a munkámhoz, mint egy alkotó emberéhez. Ez lenne az úgynevezett »műbírálat« alapja. Ha valaki lemezkritika ürügyén személyes támadást intéz ellenem, sokévnyi frusztrációját, lázálmokat és hazugságokat gyúr egybe, az már egészen biztosan nem rólam és nem is a lemezemről szól. […] Ez a közeg nevezett már b…zinak, homofóbnak, nácinak, nőgyűlölőnek, elképesztő hazugságokat terjesztettek rólam. Ez nettó propaganda.”
Egyszerűen ki akartak nyírni.
„Ugyanez a pusztító szándék és löttyös indulat tükröződik a »nyugatellenes« és az »oroszbarát« jelzőkben, amelyek ma »lemezkritika« címszó alatt jelenhetnek meg. Az 50-es évek szelleme kísért: szilencium jár annak, akinek nem tetszik a dumája, a Szabad Nép meg szépen lehozza, hogy az illető »feketéző« meg »szovjetellenes«, aztán kész is.
[…] Kikérem magamnak, hogy ne legyen jogom a saját lemezemen, a saját dalomban arról beszélni, ami foglalkoztat. »Transzfób« meg »genderellenes«: minden diktatúra ilyen varázsszavakkal, megbélyegzési technikákkal dolgozik, hogy aki esetleg másképp merészelne gondolkodni, az féljen és kussoljon. Ez az elnyomás gesztusa, a nyilasok, a kommunisták, a nácik, a maoisták jelrendszere: nem tűrik az ellenvéleményt, kizárólag azt lehet gondolni, amit ők előírnak."
További Poszt-trauma híreink
Éppen tegnap írtam az AI zenész Wellor új, 1956-ra komponált számáról, ahol az ÁVH-unokákról énekel. Nos, többek közt ezek a figurák próbálták és próbálják ellehetetleníteni, lépten nyomon támadni Ákost pusztán a véleménye, identitása miatt.
Kicsit zavarba ejtő volt az interjú hangulata. Olyan volt az ember érzése, mintha még Ákost tenné felelőssé a kérdező a gyűlölködők véleményéért. De talán így volt ez jó, most legalább mindenki megkapta a választ, Ákos nem maradt adósa senkinek.
December 14-én pedig az arénában meghallgathatjuk, hogy is szól a Metropolis.
Borítókép: Ákos (Fotó: Veres Nándor)
…
Ha az összes Poszt-traumát látni szeretné, kattintson IDE!
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
További Poszt-trauma híreink
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Magyar Péter akkora lyukra futott, hogy rögtön bele is zuhant
A Tisza Párt vezére azt hiszi, mindenki vak.

Magyar Péternek ezért van szüksége a gyűlöletre
A Tisza Párt elnöke képtelen szakítani az arrogáns, pökhendi jellemével, már-már kényszert érez arra, hogy belerúgjon mindenkibe.

Újabb áldozata van a hőhullámnak Brüsszelben
Avagy, ha úgy tetszik az agyevő baktérium itt biztosan éhen halna. Nem tudom megmondani, hogy Annalena Baerbock vagy Kaja Kallas nagyobb hülye, előbbinek jobban megy a karrierje, talán ő nyert.

Felháborító!
Az osztrák köztársasági elnöki palota sajtóelhárítása napok óta mást sem tesz, csak akadályozza a független sajtó munkáját. Ausztriában véget érni látszik a sajtószabadság.
Véleményváró
Tovább az összes cikkhez
Úton a demográfiai katasztrófa felé (3.)

Államcsínnyel riogat az örök SZDSZ

A globalista tudatipar Erdélyben

Meghekkeljük a világtörténelmet!
A szerző további cikkei
Tovább az összes cikkhez
Schwarzenegger Puts Foot Down, Stands by Viktor Orban on Key Issue
Unexpected support arrives for Hungary's prime minister.

Schwarzenegger az asztalra csapott, nagyon fontos kérdésben állt Orbán Viktor mellé
Váratlan támogatás érkezett.

Az öt legjobb Denzel Washington-film – Amerikai gengszter + videó
Gengszterfilm? Igen. Valós sztori? Még inkább.

Az Orbán-fóbiás újságíró nagyon csúnyán megbukott, rajta nevet az internet
Dévényi hatalmas bakot lőtt.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Megtámadtak egy kisgyereket a játszótéren, „cigányzabot” nyomtak le a torkán

Majdnem újabb európai csapat égett meg a klub-vb-n, de jött Bellingham

Vilmos herceg születésnapján jött a gólyahír a Palotából, erre senki sem volt felkészülve

Uniós szankciók csődje: Lengyelország csak most vette észre, hogy az oroszok végig rajta keresték degeszre magukat – azt se tudja, hogyan tiltsa ki őket

Ezért kerül lapátra Gulácsi és Orbán Willi is? Irgalmatlan pénzt kaszálna a Lipcse

Az izraeli után az amerikai végítélet-repülőgép is a levegőbe emelkedett: ennek a fele se tréfa – videón a rettegett E-4B Nightwatch

Az oroszok elcserélték Iránt Ukrajnára?

Vlaszák Géza: Furcsa lesz a jövő ZTE nélkül

Klopp kimondta, amit a Liverpool-szurkolók hallani akartak

Új részlet derült ki Michael Schumacher állapotáról

Az Orbán-fóbiás újságíró nagyon csúnyán megbukott, rajta nevet az internet

A spanyolok nekimentek az UEFA-nak, óriási balhé az Anglia elleni meccsen
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Magyar Péter akkora lyukra futott, hogy rögtön bele is zuhant
A Tisza Párt vezére azt hiszi, mindenki vak.

Magyar Péternek ezért van szüksége a gyűlöletre
A Tisza Párt elnöke képtelen szakítani az arrogáns, pökhendi jellemével, már-már kényszert érez arra, hogy belerúgjon mindenkibe.

Újabb áldozata van a hőhullámnak Brüsszelben
Avagy, ha úgy tetszik az agyevő baktérium itt biztosan éhen halna. Nem tudom megmondani, hogy Annalena Baerbock vagy Kaja Kallas nagyobb hülye, előbbinek jobban megy a karrierje, talán ő nyert.

Felháborító!
Az osztrák köztársasági elnöki palota sajtóelhárítása napok óta mást sem tesz, csak akadályozza a független sajtó munkáját. Ausztriában véget érni látszik a sajtószabadság.