- Tenisz -
Úgy tűnik, remek formában van Pete Sampras, az amerikaiak egykori világelső klasszisa, aki az esztendő eddigi részében jobbára csak szenvedett, a US Open első fordulójában azonban magabiztos, meggyőző játékkal győzött a spanyol Albert Portas ellen.
„Nagyon elégedett vagyok a mérkőzéssel, bár a körülmények az erős és kavargó szél miatt nem voltak ideálisak – mondta a 31 éves, csak a 17. helyen kiemelt Sampras, aki a 2000-es wimbledoni bajnokság óta nem nyert tornát. – Ettől függetlenül jól, erőteljesen játszottam. Az idő előrehaladtával egyre nagyobb önbizalmat éreztem. Talán az idén újra eljött az én időm.”
Az amerikai nyílt bajnokság internetes oldalán rendezett szavazás szerint a válaszadók 36 százaléka úgy véli, a négyszeres bajnok Sampras megnyeri a US Opent, 41 százalékuk szerint jó teljesítményt nyújt majd, de korán búcsúzik, 23 százalékuk szerint pedig nem produkál semmi emlékezeteset.
A férfiaknál simán jutott tovább a második fordulóba az 5. helyre rangsorolt brit Tim Henman a finn Ketola ellen (6:1, 6:1, 6:1), alaposan megizzadt viszont a német Tommy Haas (3.), aki csak ötjátszmás, 3 óra 23 percig tartó kimerítő csatában tudta legyőzni a spanyol David Sanchezt. Sokkal rosszabbul járt a 64 között az idén Wimbledonban döntőt játszó argentin David Nalbandian (16.), hiszen egészen simán, három szettben alulmaradt az örmény Szargisz Szargszjannal szemben (6:1, 6:4, 6:4).
A nőknél szerdáról csütörtökre virradóra félbeszakadt Mandula Petra mérkőzése az amerikai Lindsay Davenport ellen. Miután a torna negyedik kiemeltje 6:4-re megnyerte az első szettet, a másodikban, 2:2-nél beköszöntött az égi áldás, ezért a folytatást másnap délelőttre (magyar idő szerint délutánra) halasztották. Az eső azonban újra közbeszólt, ezért a szervezők a csütörtök délelőtti mérkőzéseket későbbre halasztották. A találkozó így lapzártakor még tartott.
A világelső Serena Williams soron következő áldozata Marat Szafin húga, a 16 éves Dinara volt. Az újonc Szafina nem is tudott számottevő ellenállást kifejteni az egymás utáni harmadik Grand Slam-tornagyőzelmére készülő amerikai lány ellen (6:0, 6:1). Mindent elmond, hogy Serenának 16, az orosz lánynak viszont csak két nyerő ütése volt a 40 perces mérkőzésen.
Kiesett a 2. fordulóban az 5. helyen kiemelt jugoszláv Jelena Dokics, méghozzá nagyon simán, 6:3, 6:2-es vereséggel az orosz Jelena Bovina ellen.
„Nem játszottam jól, a mozgásom sem volt megfelelő – kesergett Dokics. – Az adogatásom lehetett volna rosszabb is, a baj inkább az volt, hogy túlságosan sokat hibáztam, amikor pedig lehetőségem volt elnyerni Bovina adogatását, nem voltam elég fürge. Sajnos, átengedtem a kezdeményezést neki, ő pedig nagyon jól játszott, nem sokat tehettem ellene.”
Justine Henin is esélyeshez méltóan lépett tovább a legjobb 32 közé, miután 6:3, 6:2-re verte a zimbabwei Cara Blacket, aki a nevével ellentétben egyáltalán nem fekete. A 20 éves belga lánynak egyébiránt komoly respektje van manapság, legalábbis ez derül ki abból a közvélemény-kutatásból, amely szerint a két Williams lánytól eltekintve a szavazók 33 százaléka szerint Henin, 32 százaléka szerint az amerikai Lindsay Davenport esélyei a legjobbak a győzelemre. Érdekesség, hogy Jennifer Capriatit a megkérdezettek mindössze 16 százaléka nevezte meg lehetséges bajnokként.
Eredmények. Férfi egyes, 1. forduló: Henman (brit, 5.)–Ketola (finn) 6:1, 6:1, 6:1, Sampras (amerikai, 17.)–Portas (spanyol) 6:1, 6:4, 6:4, Haas (német, 3.)–Sanchez (spanyol) 7:6, 3:6, 3:6, 6:4, 7:5, Grosjean (francia, 10.)–Rosset (svájci) 6:1, 3:6, 6:1, 6:4, 2. forduló: Szargszjan (örmény)–Nalbandian (argentin, 16.) 6:1, 6:4, 6:4, Rusedski (brit, 33.)–Kim (amerikai) 6:1, 4:6, 7:6, 6:3. Női egyes, 2. forduló (a 32 közé jutásért): S. Williams (amerikai, 1.)–Szafina (orosz) 6:0, 6:1, Bovina (orosz)–Dokic (jugoszláv, 5.) 6:3, 6:2, Farina-Elia (olasz, 13.)–Callens (belga) 6:2, 6:2, Miskina (orosz, 15.)–Chladkova (cseh) 3:6, 7:5, 6:1, Henin (belga, 8.)–Black (zimbabwei) 6:3, 6:2, Hantuchova (szlovák, 11.)–Razzano (francia) 6:3, 6:2, Schiavone (olasz)–Gyementyijeva (orosz, 12.) 7:6, 6:3, Majoli (horvát, 24.)–Srebotnik (szlovén) 6:4, 6:4, Dechy (francia, 26.)–Tuljaganova (üzbég) 6:1, 3:6, 7:6, Bielik (amerikai)–Tanasugarn (thaiföldi, 27.) 6:4, 6:2, Bedanova (cseh, 20.)–Lihovceva (orosz) 7:6, 2:6, 6:3.
BECKER A HÍRESSÉGEK KÖZÖTT? A hat Grand Slam-tornán győztes Boris Becker bekerülhet a teniszező Hírességek Csarnokába. A németek visszavonult sztárja mellett a 60-as évek két női csillaga, az amerikai Nancy Richey, valamint a sikereit főleg párosban arató francia Françoise Durr is a jelöltek között van. A döntés januárban várható. (MTI)
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
