- Labdarúgás -
Indul a nagy játék: az A csoportban az angol bajnok Arsenal a Bundesliga tavalyi legjobbját, a Dortmundot fogadja. A londoniaknál továbbra is Patrick Vieiráról beszélnek, aki kimerültségre hivatkozva némi szabadságot kért Arséne Wengertől, az edző azonban ezt nem adta meg a francia középpályásnak. A hét végén Vieira játszott is a Charlton ellen, az Arsenal fölényesen 3-0-ra győzött, és az élre állt a Premier League-ben. A Dortmund eközben 1-1-re végzett a Schalke ellen. A sárga-feketék öt meccs után továbbra is veretlenek, ám csupán egyszer nyertek. Tovább nehezíti a németek dolgát, hogy ismét térdsérülést szenvedett ghánai középpályásuk, Otto Adoo, aki nemcsak a londoni meccset, hanem az egész szezont kénytelen kihagyni.
A csoport második találkozóján az Auxerre a PSV-t fogadja. A hollandok nagy formában vannak, négy győzelemmel kezdték a szezont. Persze a francia együttesnek sincs oka a panaszra, tekintve, hogy az eddig eltelt hét fordulóban csupán egyszer szenvedett vereséget.
A B csoport rangadóját Valenciában játsszák, ahová a Liverpool látogat. Az angol csapat még nem igazán állt össze, amit jól jelzi, hogy Gerard Houllier edző az előző fordulóhoz képest legutóbb négy helyen is változtatott a kezdő csapaton. Az eredmény így sem lett jobb, a Boltonnal 2-2-re végeztek. Ezzel szemben a Valencia villámrajtot vett odahaza, két győzelemmel nyitott; a kétszeres BL-második spanyolok ennek ellenére nincsenek nagy hangulatban, a B csapatukban szereplő Raffael Bernal Fali ugyanis autóbaleset áldozata lett.
A nap derbijét az AS Roma a Real Madrid ellen játssza. A tavalyi szezon is ezzel a párosítással indult, akkor a spanyolok 2-1-re nyertek az olasz fővárosban. A Real hét végén csak egy félidőt játszott a Betis ellen Sevillában, ugyanis a stadion világítása felmondta a szolgálatot, és a játékvezető lefújta a meccset. Ronaldo még nem kapott helyet a kezdőcsapatban, de úgy hírlik, ma már számít rá Vicente Del Bosque mester. A Roma a Reallal ellentétben a hét végén 90 percet játszott, és váratlan, 2-1-es vereséget szenvedett a Bolognától.
A D csoportban az Ajax a Lyont látja vendégül, míg az Inter immár a Crespo–Vieri csatársorral lép pályára Rosenborgban.
Klubtagsági a pápának. II. János Pál pápa nyári rezidenciáján, a Rómától 50 km-re fekvő Castel Gandolfóban fogadta a Real Madrid labdarúgóit és vezetőit. Az audienciáról a sztárok közül csak a sérüléséből lábadozó világbajnok Ronaldo hiányzott. A Real Madrid labdarúgói és vezetői több ajándékkal is meglepték a pápát, akinek átnyújtották a 222 305-ös számú klubtagsági könyvet, továbbá a Bernabeu-stadion ezüstből készült makettjét és egy fehér, számozás nélküli mezt. Őszentsége egyébként már a 3. egyesülettől kapott igazolványt: korábban az ősi Real-rivális FC Barcelona és a német Schalke 04 is pártolói sorába választotta. (MTI)
Pályán a királyok. Most már ők jönnek. A leggazdagabbak, a legjobbak, a sztárok. Amikor valamikor július végén elkezdték a selejtezőket a minden évben jószerivel csak a reménykedésig jutók, akkor a legjobbak még a világbajnoki élményeikről és sérelmeikről beszéltek, s kis túlzással csak a strandon rúgtak labdába. A kicsik, néhány kivételtől eltekintve, azóta már elbúcsúztak a Bajnokok Ligájától, s csak azok maradtak, akikről valóban szól ez a játék Európában.
A műsor. Bajnokok Ligája. A csoportkör 1. szakasza, 1. forduló. Kedd. A csoport: Auxerre (francia)–PSV Eindhoven (holland), Arsenal (angol)–Borussia Dortmund (német). B csoport: Valencia (spanyol)–Liverpool (angol), FC Basel (svájci)–Szpartak Moszkva (orosz). C csoport: Genk (belga)–AEK Athén (görög), AS Roma (olasz)–Real Madrid (spanyol). D csoport: Rosenborg Trondheim (norvég)–Internazionale (olasz), Ajax Amsterdam (holland)–Olympique Lyon (francia). Szerda: E csoport: Feyenoord (holland)–Juventus (olasz), Dinamo Kijev (ukrán)–Newcastle United (angol). F csoport: Manchester United (angol)–Maccabi Haifa (izraeli), Olimpiakosz Pireusz (görög)–Bayer Leverkusen (német). G csoport: Bayern München (német)–Deportivo La Coruna (spanyol), AC Milan (olasz)–RC Lens (francia). H csoport: Lokomotiv Moszkva (orosz)–Galatasaray (török), FC Barcelona (spanyol)–FC Bruges (belga). A Lokomotiv Moszkva– Galatasaray mérkőzés 18, a többi összecsapás 20.45-kor kezdődik.
UEFA-Kupa Mai mérkőzései: Viktoria Zizkov (cseh)–Glasgow Rangers (skót), Aberdeen (skót)–Hertha BSC (német), Austria Wien (osztrák)–Sahtyor Donyeck (ukrán), Vitesse Arnhem (holland)–Rapid Bucuresti (román), Girondins Bordeaux (francia)–Puchov (szlovák), Leixoes (portugál)–PAOK Szaloniki (görög). A három magyar csapat – az FTC, a ZTE és az Újpest – csütörtökön lép pályára. (Róth)
Magyar Péter még a tengerparton is idegesen nyomkodta a telefonját és kiabált Varga Judit megszólalása miatt
