- LABDARÚGÁS -
A Ferencváros már a budapesti elutazás előtt szembesült az első gonddal. Az eredetileg tervezett charterjárat helyett a török légitársaság menetrendszerű gépével kelt útra tegnap délben, így a közvetlen érkezés helyett Isztambulban landolt a gép, ami azt jelentette, hogy a zöld-fehér futballistákra várt még 80 kilométer autóbuszozás a mecsetek árnyékában.
Ha azonban ennyivel – mármint ennyi kellemetlenséggel – megússza a csapat, akkor örömmel veheti majd tudomásul ma este, hogy sikerült a továbblépés, s várhatja a következő kör sorsolását. A négygólos előny meg az ellenfél ismerete akár meg is nyugtathatja az együttest, hiszen a Kocaelispor Külübüről a legnagyobb jóindulattal sem mondható el, hogy jó passzban van. Olyanynyira nem, hogy a bajnokság hét fordulója során egyetlenegy pontot gyűjtött a vasárnapi 1-1-es eredménnyel, ami azt jelenti, hogy az együttes az utolsó helyen szerénykedik. Ráadásul, az edző, Hikmet Karaman önkritikusan, a csapat gyenge szereplése miatt felajánlotta a lemondását, amit azonban a klub elnöksége nem fogadott el. Az előjelek tehát a Fradi mellett szólnak, ettől függetlenül valamennyi játékos tisztában van azzal, hogy török földön, török stadionban nincs az az előny, amelynek a birtokában csípőre tett kézzel szabad kisétálni a pályára.
A Ferencvárosban visszatér a védelembe Dragóner Attila, aki az első meccsen a harmadik gólt rúgta, ám a közelmúlt bajnoki mecscsein eltiltás miatt nem játszhatott. A játékosok képesek lehetnek arra, hogy a továbbjutást bebiztosító gyors góllal meglepjék az ellenfelet, feltéve, ha teljesen más felfogásban játszanak, mint tették az AEL Limasszol elleni ciprusi visszavágón, egy fordulóval korábban.
A Zalaegerszegnek nincs esélye a továbblépésre, ha csak azt nem tekintjük annak, hogy a Dinamo Zagreb edzője, Miroslav Blazevic álmot látott, s ebben, mint elmondta, az szerepelt, hogy a győri meccs első félideje után 5-0-ra vezet a ZTE… Mi azonban maradjunk ébren, s tudjuk be reklámfogásnak ezt a bejelentést. A „magyar vándor”, a Zalaegerszeg, amelyik többet autóbuszozott az elmúlt három hónapban, mint más csapat egy teljes idényben, abban bízhat csupán, hogy a nagy előny birtokában pályára lépő horvátokat szoros találkozón le tudja győzni. A további remények és vágyak a csodák kategóriájába tartoznak.
Nem sok esély szól az Újpest mellett sem, igaz, nekik „csak” háromgólos a hátrányuk. Aki azonban látta az első összecsapást, az láthatta azt is, hogy mennyivel jobb, egységesebb csapat a Paris Saint-Germain. Még akkor is így van ez, ha a vezetőedző, Szabó András meg az együttes hátvédje, Tamási Zsolt bízik a csodában. Az edző még a párizsi találkozó után nyilatkozta azt, hogy idehaza 4-0-ra nyer a csapata, pedig ő nem az álmairól mesélt akkor a francia újságíróknak…
A lilákra, az első találkozón látottak után, gyakorlatilag ugyanaz vonatkozik, ami a ZTE-re. Kövessenek el mindent annak az érdekében, hogy olyan eredménnyel búcsúzzanak el az UEFA-kupától, amely miatt nem kell szégyenkezniük.
A vendégeknél közvetlenül a párizsi indulás előtt kiderült: a világbajnok brazil csillag, Ronaldinho hiányzik majd a PSG csapatából a Megyeri úton, mert kisebb sérülést szenvedett. Ez ugyan egygyel kevesebb veszélyforrást jelent az Újpest számára, de nem növeli az esélyt a továbbjutásra.
A VÁRHATÓ KEZDŐCSAPATOK. FERENCVÁROS: Szűcs – Vukmir, Dragóner, Gyepes, Kriston – Kapic, Lipcsei, Szkukalek – Szili, Tököli, Gera. Játékvezető: Manuel Almeida Costa (portugál) Tv: m2. ZTE: Turi – Kocsárdi, Csóka, Budisa, Szamosi – Faragó, Kral, Vincze O., Balog, Egressy – Kenesei. Játékvezető: Sten Kaldma (észt). ÚJPEST: Vlaszák – Tamási, Korolovszky, Juhár – Poljakovics, Farkas, Tokody, Kunzo, Tchur – Horváth, Kovács. PSG: Letizi – El-Karkouri, Pochettino, Potillon – Cristobal, J. Leroy, Rocchi, Domi – L. Leroy, Benachour – Aloisio. Játékvezető: Karel Vidlak (cseh).
Megdöbbentő adatok láttak napvilágot a migránsbűnözésről
