Nem jár semmilyen anyagi előnnyel a Kaposvár férficsapata számára a Európa-kupa négyes döntőjébe jutás.
– A nemzetközi és a hazai szövetség nem támogatja a szereplésünket, így csupán a város és a szponzorok segítségének köszönhető, hogy eljutottunk idáig – mondta Kovács László, a klub ügyvezető igazgatója.
Az Euroliga és a Bajnokok Kupája mögött a sorban harmadik kontinentális vetélkedés három régióban zajlik, a Somogy megyeiek az északiban képviseltetik magukat. A zóna vezetőinek litvániai tanácskozásáról hazatért magyar főtitkár, Bodrogváry Iván már a folytatásról beszélt.
– A nemzetközi szövetség határozata értelmében pályázatot kell benyújtani a négyes döntő, a Final Four rendezési jogára, igaz, a résztvevő csapatok közül csak a német Leverkusen városa rendelkezik a hivatalosan előírt és megkövetelt 3000 férőhelyes sportcsarnokkal. Ezért elvileg nekik van a legnagyobb esélyük a házigazdaságra, de természetesen ezt még nem jelenthetem ki végleges döntésként – mondta a főtitkár.
A február 11. és 13. között sorra kerülő négyes döntő résztvevője a Kaposvár, a Leverkusen, a Juzsnyij és a Marjupol.
Jó hír: megszűnhetnek a dugók az M7-esen
